pro dokonalé bydlení...

Stále platíte nesmyslně vysoké pojištění auta vypočítané z prahistorické ceny Vašeho auta?

Srovnejte pojišťovny a ušetřete až 70% z ceny pojistného
Povinné ručení srovnání

Dodavatelé Katalog dodavatelů

OBI Česká republika www.obi.cz

Působnost: Celá ČR

Zařazeno v: Dlažba, Koupelny, Osvětlení, Podlahy, Zahrada


Představení společnosti OBI Česká republika


OBI Česká republika

OBI je vedoucím představitelem německých a evropských marketů se stavebními potřebami a potřebami pro kutily. V Německu provozuje v současné době franšízová firma OBI 331 marketů. K tomu je třeba připočítat dalších více než 207 marketů OBI v zahraničí.

Ke 450 národním i zahraničním marketům OBI patří integrovaný a samostatně situovaný Ráj zahrádkářů OBI. Skupina OBI dosáhla k 31.12.2005 celkového obratu 6,6 miliard Euro.

Firma OBI zaměstnává kolem 30 000 pracovnic a pracovníků.

Expanze OBI se v následujících letech soustředí na Evropu. Cílem je dosáhnout vedoucího postavení na trhu. Hlavní roli v expanzní politice budou napříště hrát především Rusko, Polsko, Česká republika, Itálie a Švýcarsko, které představují potenciální růstový faktor. K dnešnímu dni je OBI zastoupena v deseti středoevropských a východoevropských zemích. Cílem je být jedničkou na trhu ve všech zemích,kde OBI působí.

Prodejní plochy se od otevření prvního marketu OBI v roce 1970 (nákupní centrum Alstertal, Hamburg-Poppenbüttel) rozšířily z původních 870 m2 na dnešních více než 15 000 m2.

Podle průzkumu, který provedl Institut TNS Infratest, patří OBI k nejznámějším značkám v Německu – znalo ji 98 % respondentů. V České republice pak dle výzkumu poslední průzkum agentur INCOMA Research a GfK Praha zveřejněný v květnu 2006 uvádí, že v oblasti potřeb pro řemeslníky, kutily a zahrádkáře, označované anglickou zkratkou DIY (Do It Yourself - udělej si sám), je OBI místem nejčastějších nákupů zákazníků. Spontánní znalost značky OBI v České republice dosáhla dle tohoto výzkumu 63% a podpořená znalost značky dokonce 97%.

Úspěšnou historii marketů se stavebninami a potřebami pro kutily OBI zahájil před více než 30 lety market o ploše 870 m2, situovaný v nákupním centru Alstertal, Hamburg-Poppenbüttel.

Dr. Emil Lux a Manfred Maus vytvořili ve Wermelskirchen na konci šedesátých let obchodní model podle vzoru prodejen Do-it-yourself, které byly již dlouho úspěšně provozovány v USA, ale v Německu byly zcela nové. Tyto markety nabízely pod jednou střechou veškerý sortiment pro práce, které si kupující mohli provádět sami. První market OBI o ploše 870 m2 s 12 pracovníky byl otevřen v nákupním středisku Alstertal, Hamburg-Poppenbüttel. Do té doby bylo možné nářadí a hřebíky koupit výhradně v železářských potřebách, barvy a tapety ve specializovaném obchodě a dřevo u obchodníka se dřevem. Nyní si mohli zákazníci všechno obstarat na jednom místě. Reklama zněla: „U železného Karla nebo u OBI“ . O původu názvu OBI a logu společnosti panovaly vždy – a dodnes je slýcháme – ty nejneuvěřitelnější domněnky. Přitom OBI není zkratka, je to jednoduše fonetický přepis francouzsky vysloveného výrazu Hobby. Slovní a obrazová značka, kterou Manfred Maus svého času odkoupil od tří francouzských obchodníků za 3 000 franků, je dnes registrována s výjimkou Francie na celém světě jako značka pro stavebniny a potřeby pro kutily.


Kontakty

OBI Česká republika

Hanusova 18

Praha-Michle, 140 00

Tel: 296 608 111

Infolinka: 296 608 111

Webové stránky: www.obi.cz


Pobočky společnosti
Mapa poboček
 • A

  Hanusova 18, 140 00 PRAHA-Michle

 • B

  Velkomoravská ulice, 695 01 HODONÍN

 • C

  Konečná 4564/10, 796 01 PROSTĚJOV

 • D

  Letná 606/46, 460 01 LIBEREC

 • E

  Pražská 2540, 370 01 ČESKÉ BUDĚJOVICE


Přidejtre svoji firmu