pro dokonalé bydlení...

Stále platíte nesmyslně vysoké pojištění auta vypočítané z prahistorické ceny Vašeho auta?

Srovnejte pojišťovny a ušetřete až 70% z ceny pojistného
Povinné ručení srovnání

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Dřevěné brikety www.briketydrevene.cz

Působnost: Celá ČR

Zařazeno v: Energie


Představení společnosti Dřevěné brikety


Dřevěné brikety

Dřevěné brikety jako moderní a ekologické palivo používá v posledních letech stále více domácností.

Prvotním důvodem vzrůstající obliby dřevěných briket je skutečnost, že moderní technologie garantují efektivní spalování, odpovídající přísným ekologickým normám a současně umožňuje vysoký uživatelský komfort. Dřevní hmota (dřevo, biomasa) jako obnovitelný zdroj energie (tepla), která nezatěžuje životní prostředí.

Dalším důvodem vzrůstající obliby topení dřevěnými briketami je permanentně se zvyšující ceny ostatních energií jako uhlí, elektřina nebo plyn. Levné dřevěné brikety společně s dalšími produkty ze dřeva patří mezi nejlevnější ekologické zdroje tepla.

Lisované dřevěné brikety jsou ekologické palivo, které se vyrábí zejména z odpadních surovin při dřevovýrobě (piliny, hobliny, případně i drcená kůra). Základní předností palivových briket je jejich obnovitelnost.

Hlavní přednosti dřevěných briket:

kvalitní dřevěné brikety patří mezi nejekonomičtější zdroje tepelné energie

dřevěné brikety mají vysokou výhřevnost (18,8 MJ/kg), která je docílena hlavně minimální vlhkosti a vysokou hustotou materiálu (min. 1100 kg/m3)

dřevěné brikety produkují jen minimální množství popele (0,57%), který lze navíc využití ke kompostování)

dřevěné brikety jsou nenáročné na skladování; snadno se s nimi manipuluje

ekologicky šetrné pro životní prostředí; dřevěné brikety jsou vyráběny výhradně z biomasy (opraná kůra, piliny, hobliny apod.), což je prakticky nevyčerpatelný zdroj energie, které v přírodě doroste více, než se stačí spotřebovat.

dřevěné brikety jsou určené prakticky pro všechny kotle, kamna i krby

dřevěné brikety, vyráběné špičkovou italskou technologií, jsou velmi populární v řadě Evropských států

topit briketami znamená nejen topit levně, ale i efektivně a ekologicky

na podzim 2012 využijte akce doprava zdarma po celé Moravě, která platí při objednání již od jedné palety dřevěných briket

Výroba dřevěných briket:

kvalitní suché piliny a štěpky se důkladně podrtí na velmi jemnou hmotu

intenzivním sušením této hmoty se dosáhne její minimální vlhkosti

při vysoké teplotě a pod vysokým tlakem se lisují výlisky s vysokou hustotou do válcových tvarů

Nejsou brikety jako brikety!

Považujeme za naprosto samozřejmé, že námi dodávané dřevěné brikety splňují přísné evropské normy vztahující se na paliva z biomasy, které jsou určené na topení v kachlových kamnech, moderních zplynovacích kotlích na dřevoplyn, kombinovaných kotlech a pochopitelně také dnes moderních krbech. Dřevěné brikety, používané v několika státech Evropy, jsou vyráběny špičkovou italskou technikou. Ovšem i u dřevěných briket existují velké rozdíly. Pozor na ty nejlevnější dřevěné brikety, které jsou vyráběny jinou, jednodušší technologií, lisované pod menším tlakem, rychleji hoří a jejich spotřeba je tedy vyšší. Naproti tomu válcové brikety ve tvaru polen mají vysokou výhřevnost a dlouho dobu hoření. I přes vyšší cenu za 1 kg tak za topnou sezónu ve skutečnosti zaplatíte podstatně méně. Také je potřeba vzít v úvahu z čeho jsou ty nepřiměřeně levné brikety vyráběny. Naše dřevěné brikety jsou vyráběny výhradně z čistých pilin bez jakýchkoliv pojiv a příměsí.


Kontakty
Dřevěné brikety

Dřevěné brikety

Na Rybníkách 55

Silůvky,

Email: info@briketydrevene.cz

Webové stránky: www.briketydrevene.czPřidejtre svoji firmu