pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Pomocníci do zahrady

Perex

Abychom měli zahradu opravdu krásnou potřebujeme různé nářadí, které nám práci usnadní . Zahradní nářadí vybíráme ve specializovaných prodejnách a při výběru dbáme především na kvalitu.

 

 

Zahradní pilky 

zahradní pilky zahrnují pily s pevnou čepelí, pily rámové a zasouvací . Používáme je především  k prořezávání větví keřů a stromů . Velmi kvalitní výrobky dodává na trh například firma Fiskars .

 

Rámové pilky

Kvalitní rámové pilky výrobky jsou vybaveny bezpečnostními prvky pro ochranu prstů před pořezáním, držadla jsou upravena proti sklouznutí prstů a kryty pro bezpečné přenášení.

 

Zasouvací pilky

Zasouvací pilky bývají vybaveny sponou, která umožňuje připevnění na opasek . Toto vybavení oceníme při práci například na stromě nebo žebříku.
Pilka s pevnou čepelí – obsahuje ostrý pilový list a speciální tvar zubů umožňuje řezání i silnějších větví  syrových i suchých .

Motorové a elektrické pily

Motorové a elektrické pily využíváme je při zpracování většího množství dřeva. Elektrické pily mají levnější provoz, ale při práci musíme neustále dávat pozor,abychom nepoškodili přívodní kabel. Motorové pily jsou náročnější na údržbu. Při výběru dbáme na to, aby pila byla vybavena bezpečnostní pojistkou, která při závadě zastaví řetěz pily. Důležitým prvkem je i antivibrační systém, který snižuje přenášení otřesů na tělo.

   Elektrická pila Motorová pila

 

Zahradní sekačky

Zahradní sekačky se člení na bubnové , lištové a rotační a dle způsobu pohonu rozdělujeme sekačky na benzínové ( bez pojezdu, s pojezdem, profi ), elektrické a vřetenové.

 

Benzínové sekačky

podle typu trávníku a požadavků lze vybrat modely se sběrem posekané trávy do koše, s výhozem na plochu nebo s mulčovacím systémem

 

 Sekačka benzínová

Elektrické sekačky

Elektrické sekačky se liší  způsobem pohonu a modely možno zakoupit i s košem na sběr posekané trávy

Sekačka elektrická          

Vřetenové sekačky

Jsou manuální stroje,poháněné lidskou silou. Působením lidské síly se otáčí vřeteno, které trávník čistě zastříhne a nepoškodí podrost. Její použití je vhodnější na menší trávníky s nízkou trávou a intervalem sečení minimálně jedenkrát týdně. K sekačce je možno připojit i sběrný koš na trávu.

 

Strunová sekačka                                                       

Strunové sekačky

Slouží k dočišťování okrajů trávníků nebo pro sečení v hůře přístupných místech( např. pod keři ). Vybírat můžeme z modelů s elektrickým nebo akumulátorovým pohonem . Některé typy mají teleskopickou násadu a otočnou hlavu, která zajistí snadný přístup k těžko dostupným plochám. Je vhodné vybrat stroj s minimálními vibracemi a k některým typům lze zakoupit pojezdová kolečka pro snadnější manipulaci.  

Vřetenová sekačka

 

 

Mechanické nůžky na větve 

Na trhu lze vybírat z řady modelů a velikostí .Menší nůžky pro stříhání suchých větviček, speciální speciální dvouruční převodové nůžky na stříhání silnějších větví a teleskopické nůžky pro práci v korunách stromů.

 

Elektrické nůžky Mechanické nůžky

 

 

Mechanické nůžky na trávu a živý plot

Jsou vhodné pro údržbu trávníků na hůře přístupných plochách. Používáme je i na pravidelné sestříhávání živých plotů a okrasných keřů.

Elektrické plotové nůžky

Jsou vhodné pro úpravu větších ploch a na trhu je řada modelů s různou délkou lišty a výkonem. Nevýhodou je jejich připojení k přívodnímu kabelu,který musíme při práci neustále přesouvat a dávat pozor,abychom jej nepoškodili .¨

Benzinové plotové nůžky

Jsou vhodné pro úpravu rozsáhlejších ploch živých plotů. Některé modely jsou univerzální a můžeme k nim dokupovat různé nástavce ( např. křovinořez ).

Zahradní vysavač

Zahradní vysavač e skvělým pomocníkem zvláště na konci vegetační sezóny , účinně vysaje listí i drobný biologický odpad.  Prodává se i v kombinaci s drtičem, takže veškerý odpad zpracuje na malé částečky, které můžeme kompostovat nebo použít jako hnojivo na záhony. Využití nachází i při  běžné údržbě exteriéru – např.  ke sběru posekané trávy nebo venkovních nečistot. Vysavače jsou lehké, vyrobené z odolného plastu a vybavené zádovými popruhy pro snadné přenášení. Při práci musíme dbát na jeho bezpečný provoz a chránit jej před poškozením. Nenasáváme kameny nebo úlomky skla,které by přístroj mohly poškodit.

 

Zahradní vysavač

 

 

 

Ostatní zahradní nářadí a nábytek

Při ošetřování záhonů využijeme drobné zahradní nářadí jako jsou  motyčky, hrábě, lopatky,
kypřiče půdy a další. Pro usnadnění práce je vhodné investovat do kvalitních výrobků. Některé systémy jsou variabilní- k jedné násadě existuje řada výměnných systémů.
Novinkou na trhu je elektrická motyčka, která výrazně odstraňuje námahu a  má univerzální použití .

Mulčování

Mulčování usnadňuje práci a je velmi rozšířenou ochranou proti plevelům . Jedná se v podstatě o pokrývání povrchu půdy materiálem, který brání prorůstání plevelů, zadržuje vláhu v půdě a chrání kořenový systém před výkyvy teplot.

 

Mulčování    Mulčování

 

 

Materiály používané pro mulčování :

  • lehce zavadlá posečená tráva, dřevěné štěpky , sláma , kůra nebo jiný organický materiál
  • oblázky,křemičitý písek
  • použít lze i netkanou mulčovací textilie, která se postupně rozpadne a musí za několik let obnovit
  • kůru,dřevěné štěpky,slámu necháme pozvolna rozkládat na povrchu záhonu
  • na zeleninové záhony nepoužíváme dřevěné materiály
  • k okrasným dřevinám můžeme zakoupit barevné dřevěné štěpky

 

 

 

Copyright © 2010 Realt s.r.o. all rights reserved


Přidejtre svoji firmu