pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Odpočinkové prvky zahrad

Perex

Nedílnou součástí našich zahrad se stávají různé dekorační a odpočinkové prvky. Zahrady tak neslouží pouze k pěstování ovoce a zeleniny, ale jsou využívány jako místo pro aktivní odpočinek či pouhou relaxaci.

 

 

Zahradní bazén

Klasické bazény mají tvar oválný,obdélníkový a v oblibě jsou i ledvinovité tvary. Před výběrem bazénu řešíme otázku umístění v prostoru a počet osob, které budou bazén užívat. Na základě těchto požadavků volíme velikost a tvar. Pokud chceme bazén zastřešit, čímž prodloužíme dobu koupání o několik měsíců, volíme tvar jednoduchý . Nezbytnou součástí je filtrační a dezinfekční systém. Vzhledem k tomu, že náklady pořízení jsou vysoké, navštívíme specializovanou prodejnu a celou záležitost konzultujeme s odborníkem.

 

Zahradní bazén    Zahradní bazén

 

Zahradní altán a pergola

Všechny zahradní prvky je nutné umístit  na správném místě tak, aby nebyla narušena celková harmonie zahrady. Pergolu nebo altán můžeme postupně nechat obrůst popínavými rostlinami - kvetoucími nebo stále zelenými. Výsledek bude jistě působivý  a posezení za horkých slunečných dní  velmi příjemné. Vždy však dbejme na to,aby se místo k posezení postupně nestalo místem k odkládání zahradního nářadí, což by jistě narušilo celkový estetický dojem. A promax již mnoho let nabízí kvalitní a ověřené produkty - Tepelné zářiče.

 

Zahradní altán      Pergola

 

Venkovní krb nebo gril

Venkovní krb je ozdobou zahrady a proto je důležitá nejen jeho funkční stránka, ale i jeho celkový vzhled. Pro venkovní posezení se doporučuje vybavit krb stříškou , pro případ nepříznivých klimatických podmínek.

 

Venkovní krb    Venkovní gril

 

Zahradní jezírko nebo rybníček

Útulné zákoutí můžeme vytvořit i zřízením zahradního jezírka nebo rybníčku s kvetoucími lekníny. Pro večerní posezení použijeme intimní osvětlení. Vodní plochu musíme průběžně zbavovat  nečistot a do vody přidávat prostředek k zabránění  výskytu řas.   

Zahradní rybníček    Zahradní jezírko

 

Skalka

Výrazným architektonickým prvkem zahrady je skalka, která by měla co nejpřirozeněji navazovat na přírodní okolí. Její založení i údržba je poměrně náročná činnost. Základ  tvoří přírodní kameny různých tvarů a stejného morfologického složení. Použití různých druhů horniny tvoří chaotické seskupení. Pro výběr skalky je nejlepší svah situovaný na východní stranu, protože skalničkám nejvíce tyto podmínky vyhovují. Půda musí být propustná, nejlépe písčitá až štěrková,aby nezadržovala přebytečnou vodu. Před výsadbou skalniček musíme provést důkladné odplevelení zeminy. Uspořádání skalky je velmi náročné na představivost a vzájemnou vazbu na okolní přírodní scénu. Dodržujeme zde pravidlo jednoduchosti- skalka musí být přirozená. Velmi důležitá je i pravidelná údržba- to znamená odstraňování plevelů a také boj se škůdci. Před založením skalky se seznamte s odbornou literaturou ,kde najdete návody a postupy založení i použití odpovídající horniny a květeny.

 

Skalka    Japonská skalka

 

Zahradní houpačka

Konstrukce zahradní houpačky může být buď dřevěná nebo kovová. V prostředí zahrady se lépe vyjímá houpačka dřevěná. Rozhodující při výběru je kvalita použitého materiálu, nejlépe se z dřev hodí borovice, akát a nebo mohou být použity i exotické dřeviny jako například teak . Dřevo bývá ošetřeno proti hnilobě a nepříznivým povětrnostním venkovním vlivům, samotná konstrukce  je  pak jednoduchá . V poslední době se dostávají  do obliby kovové zahradní houpačky, jejich předností je nižší pořizovací cena a velká odolnost. Při manipulaci oceníme i nižší váhu . V neposlední řadě jsou předmětem zájmu i dětské univerzální zahradní houpačky, umožňující  kombinovat různé prvky,ale jejich pořizovací cena je poměrně vysoká. 

 

Zahradní houpačka    Zahradní houpačka

 

 

 

 

 

Copyright © 2010 Realt s.r.o. all rights reserved


Přidejtre svoji firmu