pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Koupelnový nábytek

Perex

Koupelna neslouží pouze k osobní hygieně, ale stává více se stává prostorem, v němž se bydlí. A kde se bydlí,tam nesmí chybět nábytek.

 

Koupelnový nábytekZařizování koupelny je záležitostí individuální. Záleží jen na vkusu majitele, jeho finančních možnostech a také velikosti koupelny. Koupelnová studia i výrobci mají nabídku pro každého - od jednoduché kombinace kovu a skla, přes "klasické" skříňky či poličky až po rustikální styl. V každé, i té sebemenší koupelně, je třeba alespoň minimální vybavení. Potřebujeme skříňku či polici k ukládání kosmetických přípravků a hygienických potřeb. Dále musíme někam skládat ručníky a župany. Je také nutné někde shromažďovat špinavé prádlo.

 

 

Koupelnový nábytek Glass

 

V koupelně by neměly chybět ani držáky ručníků a věšáky. Pokud nemáme samostatnou úklidovou skříň, nezapomeňme na skříňku k ukládání čisticích prostředků. Majitelé velkých koupelen nejsou ve výběru omezeni prostorem a mohou dopřát samozřejmě mnohem více. Koupelnový nábytek se zpravidla prodává jako "stavebnice". Každá sestava nabízí řadu skříněk různých velikostí a členění vnitřního prostoru. Ve stejném designu jsou vyráběny i poličky v mnoha rozměrech. Na výběr bývá i více typů dvířek - od plných, přes prosklené či kombinace několika materiálů. Zákazník si proto může navrhnout koupelnu podle svého přání a možností. Ne však vždy. U renomovaných a zahraničních značek bývá problematické zhotovení nábytku přesně na míru. Tuto službu však nabízejí menší tuzemští výrobci. 

  Komplet s umyvadlem  Zrcadlová skříňka Micra  komoda Double look

 

Nábytek lze rozdělit na horní, spodní a rohový. V nabídce dominují jednoduché kusy, které výrobci ozvláštňují originálními a zajímavými způsoby otevírání. Pro jednoduchý úklid se velmi dobře hodí nábytek závěsný nebo na kovových nožičkách. Ty by měly být vysoké aspoň 10 až 15 cm. A to ze dvou důvodů. Pod skříňkou snadno vytřeme. Stejně tak se můžeme postavit těsně k umyvadlu, aniž bychom se museli hrbit. Stále větší oblibu si získává také nábytek na kolečkách. Při úklidu koupelny ho snadno odsuneme od stěny nebo dokonce vyvezeme ven. Naopak na ústupu je nábytek se soklem až k podlaze. Sice kolem skříňky také snadno vytřeme, ale jeho životnost nepatří k nejdelším. Voda někdy zateče pod sokl a zvlášť nábytek z dřevěných materiálů může začít bobtnat a snadno se znehodnotí.

 

 

Metropolitan memento Metropolitan memento

 

Jak vybrat koupelnový nábytek?


Jaké materiály se nejlépe hodí pro koupelnový nábytek, aby dlouho vydržel pěkný a funkční? Materiály, používané k výrobě koupelnového nábytku obecně nijak zvlášť nevybočují z řady materiálů, používaných i pro nábytek ostatní. Samozřejmě za předpokladu, že jsou tyto materiály vhodně povrchově upraveny. I zde se kombinují různé druhy a barevná provedení : kov, plast, sklo, corian, laminované a dýhované desky, masivní dřevo apod. Nejdůležitější je, aby byla zajištěna dostatečná ochranu proti vlhkosti.

 

Ochrana spodních skříněk před takovou vlhkostí se jednoduše řeší například vysokými plastovými nebo nerezovými nožičkami a soklíky nejrůznějších tvarů a provedení, nebo zavěšením spodních skříněk na stěnu. Korpusy se nejčastěji vyrábějí z laminované nebo dýhované dřevotřísky , která se snadno opracovává a je levná. Čelní plochy (dvířka) se vyrábějí i z kvalitnějších a dražších materiálů jako je třeba takzvaná MDF deska, biodeska nebo masivní dřevo (oblíbené jsou zejména javor, buk, třešeň, dub, olše, ořech, z exotických dřevin teak, wenge, zebrano). Bývají lakované transparentním lakem nebo krycí nátěrovou hmotou nejčastěji v bílé barvě v provedení lesk nebo mat.

 

Čím lesklejší povrch, tím náročnější údržba, na lesklém povrchu je velmi dobře vidět každý otisk či poškrábání. Čelní plochy se často kombinují například se skleněnými výplněmi, oblíbené je zejména pískované sklo, také nerezové kovy, alox apod. Korpus i viditelné plochy lze vyrobit i v libovolném barevném provedení,takový nábytek je zpravidla vyráběn na zakázku a je nutno počítat s příplatkem.

Krásná jednoduchost - bílá stále vede


K nejoblíbenějšímu nábytku stále patří nábytek bílý, který je následován přírodním dřevem. Důvod je jednoduchý - nikdy se neokoukají. Na druhé straně taková koupelna může vypadat dost jednotvárně, zajímavý vzhled jí však mohou dodat výrazné barevné doplňky. Přestanou-li se nám líbit, jejich výměna není tak nákladná jako při nákupu nového nábytku. Pořídit si koupelnový nábytek ve výrazných pastelových barvách si žádá od majitelů odvahu. Nové zařízení kupujeme za deset či dvacet let a za tak dlouhou dobu se změní módní trend i náš vkus . To platí i pro v současnosti velmi oblíbenou kombinaci kovu a skla. Kovový vzhled a studený odstín však dostávají i ostatní materiály, které výrobci lakují do bílých, šedých či stříbřitých odstínů.

 

Classic AmadeaMetropolitan central line fashionCountry grandgracia

 

Trendy koupelna


Koupelnové novinky, uváděné od loňského roku na trh se vyznačují barevným provedením, jsou na velmi dobré technické úrovni a splňují i praktickou stránku použití. Koupelnu jako na míru pro ženy představuje nová kolekce La Belle od společnosti Villeroy –Boch, která je v malinové barvě, zdobena květinovými dekoracemi. Kromě klasického koupelnového vybavení obsahuje také stylový toaletní stolek se zásuvkou a světelným rámečkem. Firma Laufen uvádí koupelnový nábytek v různých barevných kombinacích černé,bílé a růžové.

 

 

La Belle Villeroy BoshLa Belle Villeroy BoshLa Belle Villeroy BoshLa Belle Villeroy Bosh

 

Koupelnové doplňky


Koupelnové doplňky přinášejí do našich koupelen vybavení, které prostor koupelny zkrášlí a zaplní jej atmosférou zabydlenosti a pohodlí. Koupelnové doplňky vybírejte kvalitní a vneste jimi do koupelny vaši osobnost. Při výběru doplňků bychom měli dbát na celkově sladěný dojem z interiéru.

Rady a doporučení :

 

  • Množství a velikost nábytku by měly odpovídat rozměrům koupelny
  • Před zakoupením pečlivě zkontrolujeme, zda není porušena povrchová úprava nábytku abychom předešli jeho předčasnému znehodnocení
  • V koupelně by neměla chybět skříňka na ručníky, držáky ručníků a věšáky, místo na odkládání kosmetiky a prostředků osobní hygieny, koš na špinavé prádlo
  • Do koupelny je vhodné volit nábytek závěsný, pod nímž jednoduše uklidíme, můžeme si také volit výšku, která nám nejlépe vyhovuje. Zásuvky vybíráme se speciální vodící lištou, ty se pak snadno vytáhnou a k uloženým věcem je dobrý přístup. Oceníme i mechanismus automatického dovírání, díky němuž nezůstávají dvířka pootevřena.  
  • Téměř vždy můžeme umístit skříňky pod umyvadlo nebo zakoupit umyvadlo  již zabudované ve skříňce
  • Pokud máme koupelnu menších rozměrů, využijeme prostor nad umyvadlem zavěšením zrcadlové skříňky
  • Do malých koupelen vybíráme nábytek s menší hloubkou ( 20-30 cm ), místo ušetří i roletová dvířka
  • Nejoblíbenější je stále nábytek bílý,následuje nábytek ze dřeva a také kombinace skla a kovu
  • Koupelna by na měla na první dojem působit vesele a také by měla charakterizovat naši osobu

 


 

 

Copyright © 2010 Realt s.r.o. all rights reserved


Přidejtre svoji firmu