pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Osvětlení interiéru

Perex

Jako osvětlení interiéru je využíváno přirozené denní světlo, které je doplněno umělým osvětlením ve formě svítidel. Důmyslným výběrem a rozmístěním svítidel umělého osvětlení docílíme neopakovatelnou atmosféru prostředí .

 

Interiérové osvětlení

V současné době se osvětlení interiéru stává samostatným trendem se  širokým výběrem svítidel i nabídkou světelných zdrojů. Základním kritériem výběru je jejich vzhled, kvalita, funkční i užitné vlastnosti.  Dle použitého materiálu jsou svítidla skleněná, kovová, opálová. V jiné cenové relaci se pohybuje designové osvětlení.

 

Moderní osvětlení


Dle způsobu provedení rozlišujeme svítidla závěsná, přisazená, bodová, stojací lampy, stolní lampy a dětská svítidla. Jako dekorační osvětlení si oblibu  získala i kruhová svítidla s kovovým orámováním  různých rozměrů, zasazená do zdi . Světla vybíráme s ohledem na prostor, kde budou používána. Jiné požadavky jsou kladeny například na  osvětlení obývacího pokoje a jiné na osvětlení koupelny.


Světelné zdroje se liší nejen různými technickými vlastnostmi, ale i designem, který interiéru dodá  správný styl. Pouhá výměna  světelného zdroje může výrazně změnit obytný prostor.


Pořídit si nové osvětlení nemusí být finančně náročné . Není nutné kupovat nové stropní svítidlo, když  stejnou službu nám udělá např. stojací lampa s nastavitelným směrem stínidla. Nabídka světelných zdrojů nabízí možnost výběru, ale také vyžaduje zajímat se o vlastnosti a případné výhody či nevýhody svítidel. Důležitým kritériem je úspora elektrické energie.

 

Moderní osvětlení

 

Světelné zdroje se dnes liší nejen různými technickými vlastnostmi, ale i designem, který dodá interiéru správný styl. Při rozmisťování svítidel dodržujeme zásady hygienického a estetického osvětlení interiéru. Umělé interiérové světlo by mělo respektovat specifické požadavky jednotlivých místností a jejich funkčních zón . Intenzita světla nesmí být příliš silná ani slabá, aby zbytečně neunavovala zrak. Doplňující se umělé světelné zdroje by měly tvořit jen mírné světelné kontrasty. Umístění a výběr vhodných světelných zdrojů je dobré konzultovat s odborníkem, který nám doporučí vhodné kombinace světelných zdrojů a typů svítidel. Rovněž přirozené světlo, které prochází do prostoru by mělo být maximálně využito.

 

Osvětlení kuchyně

 

Osvětlení dle použití

 

  • stropní osvětlení
  • doplňkové osvětlení
  • dekorativní osvětlení

 

 

Rady a doporučení

 

  • při instalaci světel zkuste osvětlit místnost z různých úhlů a s pomocí různých světel,vždy vás překvapí jiná atmosféra. Vhodně umístěné osvětlení splňuje nejen praktickou ale i designovou funkci a musí vždy ladit s vybavením interiéru
  • správně zvolené světlo navozuje psychickou pohodu a příjemnou atmosféru
  • v současné době lze použít prakticky všechny typy osvětlení. Osvětlovací tělesa jsou vyráběna ze skla ,kovu, plastu, papíru nebo lze zakoupit osvětlení z textilií.

 

 

 

Copyright © 2010 Realt s.r.o. all rights reserved


Přidejtre svoji firmu