pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Co nesmí chybět v domácí posilovně

Perex

Domácí posilovny čelí v posledních letech velké oblibě. Můžete si zacvičit kdykoliv potřebujete a nemusíte se bát podivných pohledů od ostatních návštěvníků posilovny. Vybavit si takovou domácí posilovnu přitom vůbec nemusí být záležitostí stovek tisíc, jak si někteří lidé mohou myslet.

 

 

Pojďme si tedy představit několik základních položek, které v žádné domácí posilovně nesmí chybět.

 

1. Hrazda

Nástěnná hrazda je nezbytnou součástí každé posilovny. Shyby jsou cvikem s vlastní vahou, který je základem pro posílení širokého svalu zádového, mezilopatkových svalů, svalů předloktí a mnoha dalších svalových skupin. Mezi velice kvalitní nástěnné hrazdy můžeme bezpochyby zařadit i hrazdu inSPORTline LCR1103m která je součástí našeho seznamu přání k Vánocům pro sportovce. V tomto seznamu najdete i další vychytávky do posilovny, takže si ho doporučujeme pročíst.

Nabízí hned tři různé možnosti úchopu, díky čemuž zacílíte na různé svalové skupiny a Váš trénink tak může procházet neustálými obměnami. Velikými benefity této hrazdy je i jednoduchá instalace a bezkonkurenční cena.

 

 

2. Osa a kotouče

Co by to bylo za posilovnu, kdyby v ní nebyla pořádná osa a kotouče? Osu využijete při všech tahových i tlakových cvicích a Váš svalový rozvoj se bez ní neobejde. Z vlastní zkušenosti Vám doporučujeme si za kvalitní osu připlatit. Levné a méně kvalitní osy se totiž začnou již za krátký čas ohýbat, což může nepříznivě ovlivnit výkonost a zhoršit techniku provedení cviků.

Při nákupu je důležité znát průměr osy a průměr otvoru kotouče. Velice dobrou volbou je například Olympijská osa, která má ale průměr nakládací části 50mm. To znamená, že kotouče musíte pořídit s průměrem otvoru 50mm, menší na osu totiž nevydáte. 

3. Jednoruční činky

Jednoruční činky jsou dalším prvkem, který v pořádné posilovně nesmí chybět. Jsou vhodné pro trénink všech svalových skupin - prsních svalů, zádových svalů, ramen, rukou i celé spodní části těla. Opět je možné vybírat hned z několika různých druhů jednoručních činek. Nejlevnější variantou jsou nakládací činky, u kterých si hmotnost korigujete sami dle vlastní potřeby. 

Nutností je bohužel neustálé dotahování povolených činek a práce navíc s měněním hmotnosti. Pokud se ale rozhodnete pro celou sadu činek, musíte počítat s několikanásobně vyšší cenou.

 

4. Lavička na cvičení

Bez pořádné posilovací lavice je dobrý trénink téměř nereálný. Využijete ji zejména při tréninku prsních svalů. Dokážete díky ní lépe izolovat konkrétní partie, jako je biceps, triceps nebo ramenní svaly. Stejně jako u osy a kotoučů platí i zde, že do dobré posilovací lavice se vyplatí investovat. Na vratké a nekvalitní lavici riskujete své vlastní zdravý a navíc je jejich životnost velmi krátká. Za kvalitní posilovací lavici zaplatíte okolo 3 000 Kč, což není nijak závratně vysoká cena.

 

5. Drobné cvičební pomůcky

S výše zmíněným vybavením posilovny dokážete odcvičit kvalitní trénink na každou svalovou partii. Zbývá už jen pár drobných cvičebních pomůcek, které při tréninku také využijete. V pořádné posilovně by nemělo chybět švihadlo, které pomůže zahřát a rozpohybovat klouby před výkonem nebo pěnový válec, který je nezbytný pro dobrou svalovou regeneraci.

Pro dobré procvičení břišních svalů Vám můžeme doporučit fitness kolečko, milovníci kliků zase ocení podpěry na kliky. Všechny tyto cvičební pomůcky stojí pár korun a Váš trénink mohou velice dobře obohatit.

Pokud máte doma volnou místnost, nebo například volný zahradní dům, využít ho jako domácí posilovnu je určitě výborný nápad. Na jednu stranu může být investice do posilovny poněkud náročná, ale na druhou stranu už nebudete muset utrácet za permanentky do posilovny. Důležité je brát v potaz i to, že když Vás cvičení přestane bavit, vybavení se dá prodat. A například takové ocelové posilovací kotouče je při běžném posilování téměř nemožné zničit.


Přidejtre svoji firmu