pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Slovinsko země lyžování zaslíbená

Perex

Máte rádi lyžování a už se nemůžete dočkat prvního letošního sněhu? Zatímco na našich horách si budete muset ještě nějaký ten čas počkat, v zahraničí už sezona pomalu začíná. Platí to i o Slovinsku, kde najdete skvělé podmínky od začátku listopadu až do konce dubna.

 

Ski pasy nejsou přehnaně drahé

Lyžování ve Slovinsku je dobrou volbou hned z několika důvodů. V první řadě zde najdete skutečně perfektní zázemí. V zemi se nachází hned několik významných lyžařských center, která disponují stejně dobrým komfortem, na jaký jste zvyklí třeba z francouzských alp. Výhodou je, že vás dovolená vyjde o poznání levněji. Denní ski pasy se dají pořídit už od zhruba 30 – 35 EUR, což je velmi příznivá cena. Pojedete-li na zimní dovolenou s dětmi, pak vám náklady nijak nenarostou, protože malé děti do 6 let mají na tamní sjezdovky přístup zcela zdarma, nemusíte za ně platit ani euro.

 

Na výběr máte z mnoha kvalitních zimních středisek

Vysloví-li se pojem Slovinsko – lyžování, možná se vám vybaví nějaké středisko. K nejznámějším a zároveň nejkrásnějším patří Kranjska Gora, jež se nachází kousek od hranic s Rakouskem a Itálií. Což je další výhoda, neboť to sem z České republiky máte jen pár hodin jízdy autem. V Goře najdete více než 20 kilometrů sjezdových tratí, na nichž se během sezony prohánějí i špičkoví světoví lyžaři.

Dalším místem je Maribor. Kromě sjezdovek zde oceníte i blízkost města, kam se dá zajet na večeři do některé z mnoha restaurací, za zábavou či za kulturou. Slovinsko nabízí mnohem více středisek, náročnější lyžaře osloví třeba Rogla, odkud se dá za regenerací vyrazit do nedalekých termálních lázní Zreč.

Slovinsko je zemí, která je pro lyžování přímo určena. Díky tamním pohořím zde najdete po celou zimu perfektní sněhové podmínky. A to i v době, kdy u nás po sněhu není ani památky.


Přidejtre svoji firmu