pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Sháníte bydlení? Najděte nejlepší tipy

Perex

Především mladí lidé se rádi stěhují, a to do velkých měst ať už za školou, nebo za lepšími životními příležitostmi.

V žebříčku těch nejpopulárnějších a nejoblíbenějších měst České republiky patří jednoznačně Praha, Brno a Olomouc. Jedná se o ty největší města Česka, kde se žije ten nejlepší studentský život. Najdete si zde spoustu dobrého zaměstnání, což je jistě dalším plusem jak pro studenty, tak pro ty, kteří hledají práci. Příležitostí je tu habaděj, proto se není čemu divit, když se jedná o velmi oblíbené destinace v České republice.

Stěhování se do velkých měst v sobě nese ale i značné potíže. Ta první velká potíž vzniká především ve hledání bydlení. Studenti si třeba zvolí bydlení na koleji, ale nejedná se o nic soukromého. Raději si pronajmou malý byteček s oblíbeným kamarádem, kterého dobře znají, než aby šli do zcela jiného bydlení s někým zcela cizím. Jedná se ale samozřejmě o věc volby.

Byty si většinou pronajímají mladé páry, které odchází za lepšími příležitostmi. Najít si hezký byt je ale často velkým oříškem, a to zejména proto, že jich je sice spoustu v nabídce, ale cenově vůbec neodpovídají skutečnosti. Například obyčejný malý byteček o rozměru dvacet metrů čtverečních s dělením na jedna plus kk stojí v průměru devět tisíc, kdežto větší byt se čtyřiceti metry čtverečními v dělení jedna plus jedna stojí deset tisíc. Raději vždy sledujte ty větší byty, protože se budou pohybovat v o něco přijatelnějším světle. Ať už cenově, či rozlohou.

Jestliže se také plánujete odstěhovat a denně sledujete aktuální nabídky bytů, ale nic není zrovna přijatelné pro vaši situaci, pak sledujte i různé internetové magazíny, které vám poradí, kdy se na dané nabídky dívat nebo na jaké byty v jakých místech se zaměřit. Ty nejlepší tipy přináší například internetový magazín Newslife.cz, který vám ochotně pomůže najít váš nový domov.


Přidejtre svoji firmu