pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Květiny, které rozzáří nejen dům

Perex

Pokud máte velkou zahradu, rozhodně se snažíte, abyste ji měli co nejkrásnější. Zahrada by vždycky za každých okolností měla být chloubou.

Své o tom ví i řada měst, které se neustále snaží zvelebovat své parky či celkový vzhled města (jedním takovým městem je i Frýdek-Místek, který pověřil dokonce technické služby v tomto městě, aby se neustále a předně staraly o zeleň a stromy).

Hlavně na jaře je se zahradou či s parkem nejvíce práce. Musíte provést vertikulaci trávníku, abyste po zimě odstranili z půdy plísně a plsti či mechy, které mohou způsobit, že vaše zahrada nebude tak krásná, jak byla loňským rokem. Také se už připravujete na své první sečení, a pokud máte i nějakou půdu bez trávníku, většinou ji připravíte na první jarní sazeničky.

Samozřejmě musíte myslet nejen na sázení zeleniny, ale také na zkrášlování své předzahrádky, skalky, kterou máte kolem jezírka a na celkovou vizáž vaší zahrady. Dbáte tedy na tu květinovou stránku. Pakliže nevíte, jaké květiny vysázet na vaši zahradu, pak vám poradíme. Poradíme dokonce i starostům měst, jaké květiny se nejvíce hodí do takového parku. Třeba se nechá inspirovat i tolik starostlivý Frýdek-Místek.

Jaké květiny zdokonalí naši zahradu?

Naše bydlení bychom vždy měli co nejvíce zútulnit a zkrášlit. Samozřejmě k domu patří i zmiňovaná zahrada, proto se nebojte na ni vysázet oblíbené květiny. Ze začátku jara budete rádi, jestli vám na zahrádce vyraší alespoň bledule či sněženky. Mnohdy se dokonce ukazují i tulipány v celé své kráse, ale to je opravdu jenom dočasné. Abyste však měli něco trvalejšího, vyplatí se zasadit třeba keř růží, který vám vydrží několik let. Obvykle se v menším množství sázejí ještě drobné květy chryzantém, ale populární jsou také lilie, které na zahrádkách na sluníčku rostou opravdu krásně a rychle.

Jaké květiny zdokonalí městský park?

Pokud by vás zajímalo, jaké květiny vysázet do nějakého městského parku, pak nejlepší volbou jsou z jara tulipány, ale opět to je jenom sezonní kytička. Nejlépe uděláte, když vysázíte jiřiny, které jsou krásné a barevné, nebo taky drobné chryzantémy, které jen tak rychle neuhynou.  


Přidejtre svoji firmu