pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Dotace podpoří dětské skupiny

Perex

Máte doma či ve firmě malé děti a zápasíte o místa ve školkách? Stát nabízí řešení v podobě podpory vzniku a provozu dětských skupin. O dotaci můžete požádat i vy.

Ženy i muži po rodičovské dovolené se často potýkají s obtížným návratem do pracovního procesu. Děti jsou malé, vyžadují dozor a péči. Místa ve školkách chybí a ne všichni zaměstnavatelé jsou otevřeni flexibilní pracovní době. Z těchto důvodů se stát rozhodl podpořit dětské skupiny dotacemi.

Dotace EU pro firmy i OSVČ

Velkou výhodou aktuální výzvy je široký okruh příjemců, kteří mohou o dotace EU žádat. Jsou jimi nejenom obchodní korporace, profesní či podnikatelská sdružení, ale také neziskové organizace, územně samosprávné celky a jimi založené právnické osoby, vysoké školy, výzkumné instituce či OSVČ.

Takto široký okruh možných příjemců umožňuje získat dotaci téměř každému subjektu, který má zájem dětskou skupinu zřídit či provozovat. Aktuálně plánovaná výzva navíc pokrývá celé území České republiky včetně Prahy. Aby se zajistilo spravedlivější rozdělení prostředků, je výzva rozdělena zvlášť pro Prahu a zbytek republiky.

 

S žádostí o dotaci neotálejte

Příjem žádostí do aktuální výzvy trvá od 2. 11. 2017 do 1. 2. 2018. Mohlo by se tak zdát, že je dostatek času vše promyslet a získat potřebné dokumenty, avšak opak je pravdou. V minulé výzvě programu byly alokované prostředky několikanásobně překročeny. Je tedy oprávněné předpokládat, že dříve neúspěšní žadatelé o dotace EU předloží svoji žádost nyní znovu.

 

Se získáním dotace pomůže spolehlivý partner

Chcete-li mít jistotu, že vaše žádost bude správně zpracována a dostane se na příslušný úřad včas, doporučujeme kontaktovat dotačního specialistu. Jedním z nich je i společnost Mida Consulting, která již řadu let pomáhá firmám i jednotlivcům dosáhnout na dotace EU, investiční pobídky či Norské fondy.


Přidejtre svoji firmu