pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Dotace EU zpříjemní i vaše bydlení

Perex

Mít klidné bydlení ve zdravém prostředí je snem každého z nás. Dotace EU nám v tomto ohledu značně usnadňují život, neboť pomáhají snižovat energetickou náročnost budov, zavádět nové technologie či stavět nová a rychlejší dopravní spojení.

 

Když se dnes řekne dotace EU, většina lidí si vybaví tzv. kotlíkové dotace, popřípadě program dešťovka, který podporuje pořízení systému na využívání srážkové vody. Jenže většina dotací má jiného příjemce, než jsou rodiny a jednotlivci. I když se může zdát, že dotace do firem či samospráv jednotlivým lidem nic nepřinesou, opak je pravdou.

 

Dotace EU zlepšují životní prostředí

Životní prostředí se v poslední době stává jedním z hlavních témat veřejné diskuze. Zajímá nás zejména kvalita vzduchu, který denně dýcháme, protože zjišťujeme, jaké účinky na nás a naše děti může mít. Evropská unie se již delší dobu intenzivně věnuje snižování emisí z průmyslu i dopravních prostředků. Cílem je podpořit takové technologie, které budou trvale udržitelné a současně co nejšetrnější k životnímu prostředí.

V České republice mají aktuálně firmy možnost získat dotace EU na fotovoltaické systémy a energeticky efektivní budovy. Obě dotační výzvy byly vypsány v uplynulých týdnech a poběží až do poloviny října, respektive listopadu 2017. Účelem je podpora technologií, které na jedné straně firmám uspoří část nákladů, na druhé straně pak zajistí vypouštění méně škodlivin do ovzduší.

 

Dotace EU se vyplatí sledovat

Ať jste jednotlivec, firma či zástupce státní správy, dotace EU se vyplatí sledovat. Jednotlivci při tom mají oproti dalším skupinám značnou výhodu, protože média o možnostech získání dotací často informují. O programu dešťovka i o kotlíkových dotacích bylo v minulosti opravdu hodně slyšet.

U státní správy a firem je situace komplikovanější. Tyto subjekty si musí veškeré termíny buď ohlídat samy, nebo mohou spojit síly se specializovanou společností, která pro ně veškeré dotace EU bude sledovat.


Přidejtre svoji firmu