pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Jak na moderní obývací pokoj?

Perex

Stejné čtyři stěny, stále tentýž fádní lustr s násadová pohovkou. Několik let už žádná změna v obývacím pokoji. Myslíte, že by byla vhodná změna? Věru ano. Nemusíte si platit ani drahého designéra, abyste si moderně a stylově zrekonstruovali svůj obývací pokoj. Stačí trocha vaší kreativity.

Přírodní materiály

Co se týče interiérového designu, tak za poslední roky jsou v popředí přírodní materiály a jejich plná krása. Může se jednat o dřevo, kámen, ale i obyčejnou cihlu. Například doplňky z těchto materiálů oživí váš obývák a navíc se v ní budete cítit příjemněji.

Věděli jste, že trendem je nechávat cihly či tvarovky nepokryté, tedy bez omítky? Netvrdíme, abyste nyní oškrabávali omítku ze stěn, to rozhodně ne. Zkuste si například koupit designový konferenční stolek ze dřeva. Případně pokryjte stěnu tapetou, která má cihlový vzor. Vypadá to skutečně moderně a vkusně.

 

Elegantní obývací stěny, které jsou za dostupné ceny

Říká se, že černé šaty mají vždy místo v ženském šatníku. Je to taková klasika, kterou nic nezkazíte. Stejně i elegantní obývací stěny budou stále v módě. Možná nejste ten typ, který si dokáže sám poskládat ze správných kousků elegantní stěnu, avšak to nevadí. Nejjednodušším řešením si je koupit takovou obývací stěnu. Elegantní a moderní zároveň jsou aktuální klasické barvy jako je bílá a černá s čistými liniemi. V některých je už i zabudované LED osvětlení, které dodá vaší obýváku skutečně příjemnou atmosféru a navíc zvýrazní vaši obývací stěnu. Pokud potřebujete s výběrem obývací stěny poradit, web moderneobyvaciesteny.sk udělal nedávno výběr těch nejlepších obývacích stěn na tento rok.

 

Nekombinujte příliš mnoho barev

Nezamotejte se do kombinace x barev a odstínů, které spíše mohou připomínat cirkusovou místnost a ne obývák. Takové vícebarevné kombinace by mohly napovědět o majitelovým nedostatkem vkusu, případně chaotičnosti.

Současný trend je ve znamení střídmosti. Tedy jedna primární barva - bílá s jednou, případně dvěma výraznějšími odstíny. Tím vytvoříte stylový prostor s nádechem čistoty. Barvy mají celkově dost velký vliv na vaši náladu či psychiku, ať už se jedná o umění feng-šuej, ale také to potvrzují i ​​moderní medicínské výzkumy.

Pokud máte pracovní kout se stolem přímo v obývacím pokoji, tehdy je barva ještě mnohem důležitější. Barevný odstín stěn v pokoji, v níž pracujete ovlivňuje i vaši produktivitu. Proto dbejte na správný výběr barvy.

 

Vintage doplňky

V posledních letech je velmi populární vintage styl doplňků. Tedy doplňky a dekorace připomínající vzhledem minulost. Navíc je to romantický styl, jehož charakteristickými barvami jsou pastelové. Jsou to dekorace z přírodních materiálů i se všemi jeho nedokonalostmi.

Patinování, praskliny jsou na výrobcích a doplňcích zvýrazněné a vystavované na odiv. Tento styl se těší opravdu velké popularitě. Oživte váš domov minulostí, přičemž nepotřebujete utrácet spoustu peněz. Zkuste zajít do podkroví nebo k prarodičům a hledejte starožitnosti jako například stoleček, vázu nebo svícen. Pomenších úpravách se taková starožitnost může stát součástí vašeho nového vkusného příbytku.

Zařídit moderní obývák opravdu není složité. Nedržte se pouze jednoho konkrétního stylu, řiďte se podle toho, co se vám líbí a co vás bude vystihovat. Však obývák je vizitkou vašeho domova a hostíte v ní rodinu či přátel. Více tipů jak si předělat obývák bez díry v rozpočtu naleznete zde.

Nezapomínejte na hlavní pravidlo - v jednoduchosti je krása. Takže raději se soustřeďte na kvalitní dekorace, jak na jejich množství, pečlivě je vybírejte a zvolte méně barev.

Máte tutéž obývák již několik pár let? Možná bude stačit změnit barvy, případně doplnit nějaký ten designový nábytek ze dřeva a váš obývací pokoj získá opět nový dech.


Přidejtre svoji firmu