pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Čištění fasády pískováním

Perex

Udržet dům čistý i po letech není snadné. Barvy postupem času blednou a na povrchu se začnou hromadit nečistoty. S tím byste se neměli smířit, neboť právě fasáda je vizitkou vašeho obydlí. Navíc nejde jen o estetiku, ale také o vlastnosti materiálu a zlepšení vnitřního mikroklimatu, které negativně ovlivňují plísně, mechy a další mikroorganismy. Jak se s čištěním fasády vypořádat, se dozvíte v tomto článku.

Co všechno může fasádu domu znehodnotit?

Výčet anorganických nečistot a mikroorganismů je poměrně dlouhý. Fasádu může zašpinit prach, bahno, plísně, lišejníky, mechy i vandal. To vše snižuje její estetickou hodnotu a tím pádem i šanci na případný prodej nemovitosti. Čištění fasády přitom není nijak komplikované – rozhodující je vhodně zvolená technika.

 

 

V závislosti na druhu a míře znečištění můžete povrch vyčistit svépomocí nebo se obrátit na specializovanou firmu, která disponuje profesionální technikou na bázi pískování (otryskávání).

Pískování systémem TORBO

Fasádu lze vyčistit speciálním kartáčem a demineralizovanou vodou, suchým ledem nebo abrazivem. Poslední způsob je velmi účinný, ale může mít nepříjemnou slabinu – prašnost. Ta se však netýká pískování systémy TORBO, které má oproti standardním metodám až o 95 % méně prašnosti.

 

K dalším výhodám pískování se zařízením TORBO patří mobilita a nezávislost na vodě a elektřině. Díky tomu nachází uplatnění napříč různými obory – od průmyslu až po stavebnictví v soukromém sektoru. Abrazivem lze opracovat různé typy povrchů a po přidání inhibitoru také ocelové konstrukce.

 

 

Obraťte se na ARS a vaše fasáda bude jako nová

ARS (společnost AXIOM REAL) nabízí komplexní služby v oblasti čištění fasád a dalších povrchů. Kvalifikovaní technici disponují špičkovou německou technikou TORBO a poradí si s veškerými nečistotami či s graffiti. Další informace a ukázky referencí najdete na www.ars.cz.


Přidejtre svoji firmu