pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Pronájem bytu bez provize

Perex

Sháníte nové bydlení, ale nepřipadá pro vás v úvahu vlastní byt? Pak vám nezbude, než se proklestit rozsáhlou nabídkou inzerátů a najít v ní vhodný pronájem. Ještě před tím, než se pustíte do hledání, si však udělejte seznam základních požadavků. Jakmile získáte ucelenou představu o budoucí podobě vašeho domova, můžete se vydat do světa realit.

Jaký je rozdíl mezi pronájmem a podnájmem?

Pravděpodobně se setkáte s oběma pojmy, tedy jak s pronájmem, tak s podnájmem. Jaký je mezi nimi rozdíl? V případě pronájmu má pronajímatel byt v osobním vlastnictví. Podnájem je vztah mezi pronajímatelem a nájemcem, kdy má pronajímatel byt také pronajatý (např. v družstevním vlastnictví apod.).

 

Kde se po pronájmu poohlédnout?

Nemáte-li ve svém okolí nikoho, kdo ví o vhodném pronájmu, zaměřte se na známé realitní servery, jako jsou sreality.cz, avizo.cz a bazos.cz.

 

Další možností je pronájem prostřednictvím realitní kanceláře. Makléř vám ušetří spoustu času a nabídne hned několik bytů, které odpovídají vaším požadavkům. Spolupráce s renomovanou realitkou obvykle probíhá hladce, ale nevyhnete se nemalé provizi (často ve výši několika nájmů) za zprostředkování pronájmu.

 

 

Alternativu představuje pronájem bytu bez realitky, ke kterému se dostanete prostřednictvím inzerce i přes webové stránky pronajímatelů.

 

Nepodceňujte obsah nájemní smlouvy

Vaše budoucí spokojenost s pronájmem úzce souvisí s nájemní smlouvou. Budete-li mít pochybnosti nad jejím obsahem, obraťte se na advokátní kancelář a nechte si dokument prověřit. Právní služby sice nejsou zdarma, ale mohou vám ušetřit spoustu nepříjemných starostí a nesrovnalostí.

 

 

Je reálné najít levné ubytování v praze?

Ceny pronájmů ve větších městech jsou obvykle vyšší, ale na své si přijdou také zájemci o levné ubytování Praha. Cenově dostupná je například oblíbená Rezidence Topolová, která nabízí zázemí pro studenty, turisty, sezónní brigádníky i manažery. Bližší informace najdete na www.rezidencetopolova.cz.


Přidejtre svoji firmu