pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Nábytek do ložnice

Perex

Spánkem strávíme zhruba čtvrtinu života. Jde navíc o činnost naprosto nezbytnou k tomu, abychom mohli přežít. Se spánkem nekvalitním rapidně poklesne i kvalita našeho života. Zařizování ložnice bychom proto měli věnovat patřičnou pozornost. Jak si ložnici vybavit nábytkem účelně?

 

Postel je srdcem každé ložnice

 

Základem každé ložnice je samozřejmě postel. Do prostoru ji umístěte tak, abyste po jejích bočních stranách měli asi 70 cm místa kvůli adekvátnímu přístupu. Nejlépe byste si měli vybrat tak, aby měla oddělený rám a matraci. Tu je potřeba koupit doslova na míru konkrétnímu uživateli. Jak budete mezi jednotlivými postelemi vybírat dál, to už záleží na vašem vkusu. Materiálů je k dispozici řada – kov, masiv nebo čalounění. Všechny mají svá pozitiva i negativa, rozhodnutí je proto poměrně individuální.

Postel nicméně samozřejmě není jediným kusem nábytku, který v této místnosti budete potřebovat. Někdy i noční stolky koupíte přímo jakožto součást setu s postelí. Pokud ne, rozhodně má smysl dbát na to, aby byly ze stejného materiálu a s postelí jste je vkusně sladili. Nezapomeňte pochopitelně přidat i kvalitní osvětlení lůžka v podobě lampiček.

 

S množstvím nábytku to nepřežeňte


V případě, že máte k dispozici poněkud více prostoru, svoje místo tu najdou i šatní skříně. V případě malé ložnice se tomuto řešení ovšem vyhněte, je-li to jen trochu možné. Zaručeně se nepokoušejte udělat z ložnice skladiště všeho, co v bytě nenašlo místo jinde. Psací stůl sem nepatří, ložnice rozhodně není kancelář. Čím méně zaplněného prostoru, tím lépe. Nejen pro vaši psychickou pohodu, ale také pro zdraví. Omezíte tak bujení bakterií a výskyt prachu.

Přestože pro moderní nábytek je charakteristické sklo a kov, v ložnici jejich přítomnost zvažte. Možná zjistíte, že mnohem příjemnější vám budou přírodní materiály, tedy dřevo. To totiž dokáže působit uklidňujícím dojmem. Přestože se opravdu nejedná o levný nábytek, vyšší pořizovací cena je vykoupena delší životností i nadčasovostí. Masivní postel či skříň je investicí na desítky let. Na druhou stranu pokud víte, že vás stávající vzhled vašeho bydlení záhy omrzí, s klidem sáhněte po levnějších alternativách z lamina.

 


Přidejtre svoji firmu