pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Jak odstranit graffiti z fasády?

Perex

Spousta lidí vnímá graffiti jako umění jen do doby, než se objeví i na jejich majetku. Pokud se něco takového přihodilo i vám, pravděpodobně nechcete, aby malůvky na fasádě setrvaly ani o minutu navíc, než je nutné. Přesto byste se neměli unáhlit, protože odstranění barev ze sprejů a dalších nečistot není tak snadné, jak se na první pohled jeví. V tomto článku se dozvíte, jak dát fasádu do původního stavu a zajistit její preventivní ochranu před dalšími útoky vandalů.

Pouliční umělci nejčastěji používají různé druhy sprejů a lihových fixů. Na fasádě se samozřejmě mohou objevit i malůvky klasickou barvou nebo méně tradičními pomůckami. Některé lze odstranit poměrně snadno, ale proti některým nemáte s běžnými prostředky nejmenší šanci.

 

 

Vraťme se však k barvám ze sprejů. Jak moc bude čištění povrchu náročné, závisí na jejich kvalitě a složení, ale také na struktuře povrchu fasády. Nejnáročnější je čištění od graffitů u hrubozrnných omítek.

 

Jednou z možností, jak graffiti odstranit z fasády, je použití vysokotlakých a parních přístrojů. Mechanické čištění spočívá v odstranění vrstvy barvy od podkladu, ale v praxi může dojít k poškození omítky. Mnohem efektivnější je profi vybavení firem jako AXIOM REAL – systémy Torbo fungují na principu tryskání abraziva, což je k danému povrchu výrazně šetrnější.

 

 

Nabízí se také chemická metoda pomocí vhodně zvolených čisticích prostředků. I v jejich případě ale může dojít k tomu, že se znečištěná místa poškodí. Bez předchozích zkušeností je výběr rozpouštědla sázkou do loterie.

 

Obrátíte-li se na odborníky, budete mít jistotu, že fasádu vyčistí, aniž by došlo k jejímu poškození. Zároveň na ní aplikují antigraffiti nátěr, který vytvoří ochrannou vrstvu a zajistí, aby bylo případné budoucí čištění rychlé a nenáročné.


Přidejtre svoji firmu