pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Moderní nábytek do obýváku

Perex

Obývací pokoj patří k důležitým místům v našem bytě. Slouží k odpočinku po náročném dni. Současně ovšem mají všichni členové rodiny o relaxaci vlastní odlišnou představu. A obývací pokoj se jim musí pokusit všem vyhovět. Jak ho zařídit dostatečně účelně?

 

Vycházejte z rozměrů pokoje a zaměřte se na sedačku

Základ, z něhož byste měli vycházet, jsou rozměry místnosti a její dispoziční řešení. Do malého panelákového obýváku opravdu nevtěstnáte rozměrnou obývací sestavu, která zabere celou jednu stěnu. Současné trendy v interiérovém designu velí vzdušnost, ale nezapomínají samozřejmě ani na praktičnost a pohodlí.

Srdcem obývacího pokoje by měla být sedací souprava. Pokud se snažíte ušetřit prostor, určitě sáhněte po rohové. Jestliže vám to naopak místo dovolí, rozhodně ji odsuňte od stěny. Ideální je, máte-li možnost ji postavit tak, abyste měli výhled z okna. Vaší psychice tento pohled prospěje mnohem více než zrak spočívající na blikající obrazovce televizoru. Na orientaci sedačky před televizi je ostatně vhodné zapomenout zcela. Důležité je, aby všechny prostory určené k sezení, to znamená i křesla, byly situovány tváří k sobě. To abyste si mohli povídat, jde v podstatě o prastarou potřebu vycházející již z dob, kdy se obdobně naši předkové scházeli u ohně.

 

Neduste prostor a zachovejte styl

Zmíněné pravidlo o nábytku situovaném dále od stěn platí univerzálně. Musíte-li v obýváku mít jakékoli úložné prostory, nestavte je těsně ke stěnám. Alespoň o kousek je posuňte, jinak se doma téměř ani nenadechnete a budete se tu cítit jako ve skladišti. Jestliže nevyhnutelně potřebujete někam uložit ještě další věci, namísto rozměrné skříně si lépe pořiďte nízkou komodu. Prostor s ní tolik nepřeplníte.

Současně se pokuste vyvarovat efektu „krabice“. To znamená, že byste neměli nábytkem pravidelně kolem dokola obestavět celou místnost. Zkuste například křesla alespoň o pár centimetrů posunout do středu místnosti. Stejně tak platí, že je namístě pamatovat na určitou stylovou čistotu a sjednocení. Oblíbili jste si moderní minimalistické řešení v bílé barvě a sklu? Pak se ho držte. Jestli se vám naopak líbí masivní nábytek v retro stylu, snažte se tento tón zachovat na všech kusech.

 


Přidejtre svoji firmu