pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Barvy do dřevěného interiéru

Perex

Zařídili jste si bydlení tak, že je v něm spousta dřeva a rádi byste celek oživili vhodně zvolenými barvami? V tom případě vám přijdou vhod následující tipy.

 

V českých domácnostech je dřevo oblíbené. Populární jsou dřevěné podlahy z exotických i klasických dřevin. Pokládka podlah je přitom teprve začátek – častou volbou bývá také dřevěný nábytek, dveře a často i obklady stěn.

 

Malování interiérů „ze dřeva“ by mělo podléhat barvě dřeviny. V kategorii bělejších žlutavých a světlých dřevin najdete smrk, břízu nebo dub. Mezi načervenalými dřevinami zase jírovec, modřín, borovici, javor a olši. Typickými zástupci žlutočervených a žlutohnědých až tmavých dřevin jsou topol, akát, buk a jilm. Nábytkáři rádi používají načervenalou jabloň a švestku.

Nechte vyniknout krásu dřeva naplno

Toužíte po harmonické atmosféře? Pak použijte jednu barvu v několika různých odstínech a nechte vyniknout krásu dřeva. Skvělou volbou je kombinace přírodního dřeva s bílou. Trendy je například dvojice bílá a přírodní dub.

 

 

Nakombinovat velké dřevěné plochy na podlahách a obkladech stěn není vždy snadné. Zejména pak v případě, že jsou z různých druhů dřevin. Někdy je lepší prvky barevně upravit tak, aby se vzájemně nebily.

 

Světlá dřevěná podlaha vypadá dobře společně se studenými barvami stěn. Takto pojaté interiéry jsou nadčasové a velmi elegantní.

 

Tmavé dřevěné podlahy jsou jako stvořené do prostorných interiérů, kde je žádoucí efekt optického zateplení a zútulnění. Tmavé dřeviny vypadají skvěle po boku teplejších tónů. Vizuálně přitažlivá je například kombinace odstínů hnědé s červenou Celek působí luxusním dojmem.

 

 

Samozřejmě platí, že se v domácím prostředí musíte cítit dobře. Proto si vždy vyberte takové barvy, na které se rádi díváte. Mít bydlení podle nejnovějších trendů není na škodu, ale jen za předpokladu, že se vám daný koncept zamlouvá.


Přidejtre svoji firmu