pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Jak na zděný sprchový kout?

Perex

Staré umakartové jádro je již minulostí a moderní trendy dávají přednost zděnému sprchovému koutu.

Než se pustíme do vybudování zděného sprchového koutu, je potřeba zodpovědět si pár otázek:


  • máme v koupelně dostatečný prostor a výšku koupelny

  • mám správné rozvody vody pro sprchový kout

  • kdo bude sprchový kout nejčastěji využívat

  • jaké budu chtít sprchové dveře

  • kde bude sprchový kout umístěn

 

Při vybudování zděné sprchového koutu je potřeba zvolit si zda bude kout s vaničkou nebo bez. Její hloubku a tvar musíme přizpůsobit prostorovým dispozicím koupelny. Vybrat si můžete čtverec, čtvrtkruh, obdélník, kruh, půlkruh nebo třeba pětihran. Odtokový žlab musí být zabudován v podlaze a dlažba k němu musí být v mírném spádu. Především nesmíme zapomenout ani na kvalitně provedenou stěrkovou hydroizolaci. Krycí rošt by měl být odnímatelný pro snadné čištění a drobné opravy.

Pro sprchový kout je potřeba vybrat i správné sprchové dveře. Sprchové dveře se vyrábějí shrnovací, posuvné, otevírací, nebo zalamovací. Shrnovací dveře nabízejí při shrnutí ke straně dostatečně velký vstupní prostor a hodí se tak i pro malé koupelny. Otevírací dveře do niky se hodí pro větší koupelny.

 

 

Do menších koupelen použijte otevírací dveře do niky 90, ideálně posuvné, abyste si ušetřili místo. Vaše koupelna získá rázem nový vzhled. Vybírejte protiskluzovou podlahu, vhodné je i podlahové topení. Zděný sprchový kout může být dominantou vaší koupelny. Sprchování má výhodu nízké spotřeby vody, šetří nám místo a je rovněž mnohem více hygienické oproti koupání ve vaně. Instalaci nového boxu na sprchování je vhodné spojit také s položením nových obkladů a dlažby. Obklady je potřeba nalepit ještě před samotnou stavbou sprchového koutu. Pro stavbu sprchového koutu jsou vhodné pórobetonové tvárnice.


Přidejtre svoji firmu