pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Automatické kotle s dotací 127 tis.

Perex

Využijte dotace až 127 500 Kč a pořiďte si úsporný automatický kotel na uhlí/dřevěné pelety od společnosti BENEKOV

 

Chcete ušetřit peníze za vytápění vašeho domu? Uvažujete o novém způsobu vytápění a máte zájem o ekologické, úsporné a moderní řešení? Pokud ano, máme pro Vás tip na nejúspornější automatické kotle v ČR, na které navíc můžete získat tzv. kotlíkovou dotaci. 


1 - řídící jednotka Siemens Climatix, 2 - lambda sonda, 3 - automatické čištění výměníku, 4 - vzdálený přístup přes Internet, 5 - komínová klapka, 6 - odpopelňovač, 7 - pojišťovací sada, 8 - expanzní nádoba, 9 - třícestný směšovací ventil Siemens, 10 - čerpadlo Grundfos ALPHA2, 11 - boiler, 12 - hydraulická směšovací sada Siemens SUG, 13 - podlahové vytápění, 14 - radiátory


Kotlíková dotace

Projekt kotlíkových dotací vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí. Jedná se o rozsáhlý program, který umožňuje získat vysoký finanční příspěvek pro nákup nového automatického kotle na tuhá paliva, případně tepelné čerpadlo. V současné době je možné získat dotace až do výše 127 500 Kč – určitě se tak vyplatí této nabídky využít a pokud splňujete její podmínky, o dotaci si zažádat. Kotlíkové dotace se týkají rodinných domů a požádat o ně si může každý majitel takového domu, který má zájem o výměnu starého kotle za nový. Dotaci lze navíc využít i na některé další náklady, jako je např. instalace kotle, vyvložkování komínu, úprava spalinových cest, zpracování dokumentace nebo služby specialisty.


Jak kotlíkovou dotaci získat?

 • nejdříve se ujistěte, zda máte na tuto dotaci nárok

 • pokud ano, vyberte si vhodný typ kotle, nejlépe ve spolupráci se zkušeným odborníkem, který Vám navrhne nejvýhodnější řešení (benekov.com/kontakty)

 • pokud máte dům, který nesplňuje předepsané podmínky energetické náročnosti, je třeba udělat příslušné opatření (např. opravu fasády, zateplení střechy, výměnu dveří či oken apod.)

 • zajděte si na krajský úřad, kde dostanete formulář se žádostí o poskytnutí dotace

 • formulář musíte kompletně vyplnit, součástí žádosti musejí být i fotky původního, starého kotle

 • nechte si nový automatický kotel odborně nainstalovat

 

Dotace až 127 500 Kč bez starostí? Ano! Vše za Vás vyřídí proškolení specialisté z BENEKOVU - http://www.benekov.com/servis

Jak požádat o dotaci a seznam kotlů Benekov, na které lze získat kotlíkovou dotaci - http://www.benekov.com/data/12.pdf

 

Automatické kotle BENEKOV

Automatické kotle, na něž lze kotlíkovou dotaci uplatnit, nabízí více výrobců – pokud ale chcete opravdu nejvyšší kvalitu, na niž se budete moci na 100 % spolehnout, doporučujeme některý z kotlů od českého výrobce, společnosti BENEKOV. Díky jejich úsporným automatickým kotlům můžete ušetřit velmi zajímavé částky, pro získání dotace je třeba vybírat z produktů z kategorie Ekodesign. Vybrali jsme pro Vás několik konkrétních modelů, jež patří k nejúspornějším a jejichž pořízení se skutečně vyplatí:

BENEKOV C 27 – automatický kotel, který lze použít nejen v rodinných domech, ale i v kancelářských budovách a jiných objektech, kde postačuje výkon 25 kW. Jedná se o historicky první český automatický kotel, který patří do 5. třídy dle norem ČSN a zároveň splňuje parametry Ekodesignu. Má velmi vysokou účinnost (až 96 %), objem zásobníku 330 l a certifikovaným palivem je hnědé uhlí a dřevní pelety.

 

CosmoTHERM U 26 – další velmi kvalitní a úsporný model automatického kotle, na nějž lze získat kotlíkovou dotaci. Má podobné parametry jako výše zmíněný model BENEKOV C 27, rozdíl je mimo jiné v zásobníku, jenž má objem 280 l.

 

BENEKOV R 16 – menší automatický kotel, v němž se jako palivo používají dřevěné pelety. Je vybaven moderní řídící jednotkou Siemens Climatix, která mimo jiné umožňuje i vzdálený přístup ke kotli přes internet. Samozřejmostí je krásný moderní design, dokonalé zpracování a vysoká účinnost (až 92 %). Objem zásobníku je 250 l, výkon 20 kW a velkou výhodou tohoto modelu je zejména pohodlí pro jeho majitele – popel se musí vynášet jen 1 x za 4-6 týdnů, zásobník paliva se doplňuje vždy po 2 až 6 dnech, podle intenzity provozu. V letním období je kotel BENEKOV R 16 možné používat pouze pro ohřev TUV.


Kromě tří výše zmíněných automatických kotlů nabízí společnost BENEKOV ještě celou řadu dalších – jejich kompletní přehled včetně podrobných informací a technických specifikací naleznete na webových stránkách benekov.com. V případě instalace kaskády doporučujeme kombinaci maximálně 4 kotlů, přičemž lze dosáhnout maximálního výkonu cca 400 kW (při využití kotlů řady C 100 a R 100).


 • Přechodem z plynu ušetříte až 60 % nákladů

 • Přechodem z elektřiny ušetříte až 75 % nákladů

 • Přechodem z kotle s ručním přikládáním na automatický režim ušetříte ročně až 180 hodin svého času

 • Energeticky úsporné kotelny: komplexní řešení vytápění objektů

 • BENEKOV C PREMIUM: Ekonomicky nejvýhodnější řešení vytápění domu

Základní informace o společnosti BENEKOV

Společnost BENEKOV je jedním z předních výrobců moderních automatických kotlů na tuhá paliva s velmi dlouhou tradicí už od roku 1949 (tehdy ještě jako Strojní a výrobní kombinát se specializací na kovovýrobu, později jako součást státního podniku DAKON). Pod současným názvem BENEKOV firma působí od roku 1991 a patří k evropské špičce v oblasti produktů na spalování uhlí nebo biomasy. Její produkty se vyvážejí do 23 zemí po celé Evropě, od Velké Británie až po Rusko. Mezi nejdůležitější hodnoty, na nichž je tato firma postavena, patří zejména inovace, flexibilita a kvalitní tým odborníků a specialistů, kteří se v problematice úsporného vytápění perfektně vyznají. Společnost BENEKOV je rodinnou a výhradně českou firmou, která nabízí produkty špičkové kvality a poskytuje k nim i profesionální servis po celém území ČR.


Přidejtre svoji firmu