pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Byty v Praze docházejí a zdražují

Perex

Levné hypotéky, ale málo bytů k dispozici. To je důvod, proč mírně rostou ceny novostaveb v Praze. Průměrná nabídková cena za metr čtvereční byla letos na jaře 72 300 Kč. Za rok a půl vzrostla cena o 13 %.

 

Výhodné byty v Praze 10

Podle aktuálního výzkumu společnosti Deloitte jsou úplně nejdražší nové byty v Praze 1. Průměrná cena za metr čtvereční se vyšplhala na 139 600 Kč.

 

Mnohem levnější nové byty na prodej v Praze však lidé seženou v Hostivaři (Praha 10). Průměrná cena se pohybuje kolem 63 100 Kč za metr podlahové plochy. Příjemné bydlení najdou například v lokalitě Nad Přehradou.

 

Byty v Hostivaři jsou navíc promyšleně řešené a nabízí velkou variabilitu zařizovacích prvků. Část bytových jednotek už zmizela z nabídky, ale ještě stále je k dispozici 35 bytů.

 

 

Bydlení přímo u metra

Cenově dostupný je i prodej bytů v Praze 5. Výhodou bydlení v Britské čtvrti ve Stodůlkách je hlavně perfektní dopravní spojení. Přímo v lokalitě je stanice metra linky B, což se u většiny developerských projektů nevidí.

 

Dalším příjemným bonusem je to, že Britská čtvrť není žádným satelitním městečkem. Už nyní jsou v lokalitě komerční prostory se službami a vše doplňuje kancelářská budova City West ve tvaru diamantu. Takže v žádném případě nehrozí, že se Britská čtvrť přes den vylidní.

 

 

Využijte levných hypoték

Pokud uvažujete nad novými byty na prodej v Praze, je ideální chvíle. Hypotéky jsou na historickém minimu a navíc je díky novým pravidlům můžete předčasně splatit za minimální poplatek. Příliš dlouhé čekání se nemusí vyplatit.

 

Například v prvních dvou měsících tohoto roku se na trh v Praze dostalo jen 487 bytů, které byly vyprodány za 22 dní. Nových bytů je v Praze dlouhodobě nedostatek a situace se ani v následujících letech příliš k lepšímu nezmění. Proto můžou jít ceny ještě nahoru.

 


Přidejtre svoji firmu