pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Uvažujete o bezpečnostních mřížích?

Perex

Jaké jsou možnosti?

 

Potřebujete-li zvýšit zabezpečení domu, sklepa nebo provozovny, kromě alarmů, kvalitních oken a dveří byste měli pouvažovat i o instalaci mříží. Pro zajištění objektů, oken a dveří jsou bezpečnostní mříže vynikající, a nemusí hned stavbu zhyzdit, vybrat se dají i ty poměrně pěkně vypadající, dokonce i ozdobné, které nebudou vypadat špatně ani na starším nebo historickém domě. Zohlednit je ale potřeba celkový vzhled a ráz domu, aby sem mříže barevně a typově zapadaly a nebyly jako „pěst na oko“. Mezi hlavní kritéria, která si musíme ujasnit, patří, zda je chceme namontovat nastálo nebo je budeme potřebovat jen v určitých situacích nebo denní době. Jaký výběr máme k dispozici?

 

Pevné mříže

Pevné mříže jsou řešením na stálo. Zabezpečí okna nebo balkony, nehodí se pro zabezpečení dveří. Pokud si chcete dát záležet na estetice, není problém si nechat vyrobit mříže nejen bezpečnostní, ale i okrasné, mnoha motivů a tvarů. Vyrábějí se z oceli, proti korozi jsou ošetřeny žárovým zinkováním a práškovou barvou. Pozor si dejte na certifikaci bezpečnostních tříd. Další variantou, mně robustní, jsou mříže hliníkové s dobrým estetickým výsledkem.

 

Nůžkové mříže

Máte prodejnu a chcete okna a dveře chránit mřížemi v době, kdy je zavřeno? Nebo chcete mít mříže zataženy jen v době vaší nepřítomnosti v domě? Pak zvolte nůžkové mříže. V době, kdy je nepotřebujete, jsou zataženy a nebrání volnému výhledu ven nebo otevírání oken a dveří.

 

Omřížované dveře a okenice

Kromě samotných mříží mohou být řešením bezpečnostní ocelové okenice nebo kovové otevírací okenice vybavené mříží. Ty zabrání v případě zavření průhledu zvenku dovnitř a v kombinaci s mříží jsou skvělým bezpečnostním prvkem. Do sklepů, zejména těch v panelových domech, se hodí mřížové plechové dveře, které sníží riziko vykradení kóje na minimum.

 


Přidejtre svoji firmu