pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Jak na obraz z Vaší fotografie

Perex

Nebaví Vás už prázdné zdi a rádi byste svůj domov vylepšili osobitým doplňkem? První věc, která každého napadne je zeď ozdobit nějakým obrazem. Proč si ale na zeď nepověsit obraz vyrobený z vlastní fotografie? Určitě máte spoustu krásných fotografií jako vzpomínku na jedinečná místa nebo okamžiky Vašeho života. Jak ale vybrat tu pravou fotografii a na co si dát při objednání takového obrazu pozor?

 

JAK VYBRAT SPRÁVNOU FOTKU

Vybrat tu pravou fotografii bývá často oříšek. Fotografie by měla být dostatečně kontrastní a měla by být pořízena alespoň 5 Mpx fotoaparátem. Použít byste měli spíš digitální fotoaparát než foťák v mobilu. Fotografie focené byť novými mobilními telefony nebývají příliš kvalitní zejména při horším osvětlení. Čím vyšší rozlišení má fotografie, tím větší obraz lze vyrobit. Co byste určitě neměli použít, jsou fotky z facebooku, které mají velmi nízké rozlišení. Pokud si nejste jistí, jak velký obraz lze z Vaší fotky vyrobit, pak Vám poslouží tabulka rozlišení fotografií.

ČERNOBÍLÁ NIKDY NEZKLAME

Nevíte, zda se Vám do pokoje bude hodit na fotce převažující modrá obloha nebo velmi pestré barvy? Udělejte z barevné fotky černobílou. Černobílá fotka nikdy neztratí své kouzlo a zapadne do jakkoliv barevně laděného interiéru.

SLAĎTE RÁM S NÁBYTKEM

Ozdobný rám vyberte s ohledem k okolnímu nábytku. Rámy je možné zakoupit v různých dřevěných dekorech, takže snadno vyberete ten pravý. Rám můžete koupit v rámařství nebo rovnou u některých výrobců fotoobrazů.


 

CO JE IN?

Nejste si jistí, jaký vybrat ozdobný rám a nechcete, aby měl obraz bílé okraje? Pak je ideálním řešením hrany potisknout tak, že fotografie z přední strany pokračuje na okraje obrazu. Takový obraz působí dojmem 3D efektu a navíc nemusíte platit za ozdobný rám. Při tomto tisku byste si však měli dát pozor, aby na okrajích fotografie nebyl nějaký důležitý motiv. Pak totiž hrozí, že část motivu bude na přední straně a část na hraně obrazu, což nevypadá dobře.

TAK JDEME NA TO

Máte už vybranou správnou fotografii a představu o tom, jak by měl obraz vypadat? Pak už stačí najít správnou firmu, kde Vám obraz vyrobí.


Hledáte-li dobrou kvalitu za rozumnou cenu, pak určitě navštivte www.dantek.cz. Navzdory vysoké kvalitě fotoobrazů jsou ceny na tomto portálu velmi výhodné, takže si vlastní fotoobraz může dopřát skutečně každý. Kromě tisku na plátno je k dispozici také tisk na pevnou desku, fotopapír nebo fotoplakát.
Vaše fotky však nejlépe vyniknou právě na plátně, které je promění ve skutečné umělecké dílo. Vybrat si můžete hned ze dvou variant fotoplátna. První je cenově výhodnější fotoobraz na plátně klasik. Pokud však chcete obraz nejvyšší kvality, který vydrží i několik generací, pak za mírný příplatek vyberte fotoobraz na plátně profi. Oba typy obrazů jsou vytištěny nejnovější 12 barevnou fototiskárnou s ohledem na maximální věrnost barev. K oběma typům lze také dokoupit ozdobný rám. Na profi fotoobraz je navíc použito voděodolné plátno, které je po tisku překryto speciálním ochranným lakem. Díky němu má obraz vysokou ochranu proti blednutí barev a oděru. Obraz pak také můžete mít „na mokro“. Vysoká životnost obrazu je navíc podpořena profi klínovým rámem, na který je plátno připevněno. Pokud by se v budoucnu plátno povolilo, stačí jen kladívkem klepnout do klínků a plátno se opět napne.


Nakupujte tam, kde obrazům rozumí, ať Váš první fotoobraz stojí za to.


Přidejtre svoji firmu