pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Projekty rodinných domů od roku 2001!

Perex

Projekty moderních rodinných domů

 

Projekty moderních rodinných domů


Chystáte se stavět rodinný dům? Máte již pozemek a nyní si prohlížíte katalogy rodinných domů, hledáte projekční kanceláře pro Váš dům snů, který by splňoval všechny Vaše požadavky o dokonalém domově? A k tomu by dům měl být i moderní a splňovat všechny nároky a požadavky, které od moderního domu očekáváte? Pak hledáte jistě projekty moderních rodinných domů.

 


A jistě také hledáte architektonickou a projekční kancelář, které Vám takový projekt vypracuje. Naše kancelář má mnohaleté zkušenosti s projektováním a i vedením výstavby rodinných domů. Nabídnout Vám může jak typové projekty domů, tak individuální projekty rodinných domů vytvořené přímo pro Vaše potřeby a požadavky. Vypracováváme projekty bungalovů i vícepodlažních rodinných domů. Podle Vašich představ a požadavků a na Váš konkrétní pozemek Vám může projekční kancelář navrhnout a vyprojektovat individuálně řešený moderní rodinný dům.

 

Nízkoenergetické domy

Nízkoenergetické domy jsou v podstatě stavby, které se vyznačují výbornými izolačními vlastnostmi a tím pádem i nízkými náklady na vytápění a ostatní spotřebu těchto staveb. U nízkoenergetických domů nesmí roční spotřeba energie na vytápění být větší než 50 kWh/(m2a). Je to jakési kritérium, které udává, že je dům nízkoenergetický. Z toho důvodu jsou vhodnou variantou dřevostavby nebo zateplené cihlové domy, které umožňují dosáhnout u domu nízkoenergetických vlastností. Dobré tepelně izolační vlastnosti nízkoenergetických domů zajišťují správně zvolené tepelné izolace, které tvoří vnější "obal" domu, tím jsou myšleny především obvodové stěny, střecha, strop nad nevytápěným půdním prostorem a podlaha. Správnou funkci izolačních materiálů zajišťuje také i vzduchotěsnost obvodového pláště domu "tzv. vzduchová neprůvzdušnost". Vzduchotěsnost obvodového pláště domu se kontroluje a ověřuje pomocí speciálního ventilátoru umístěného ve vchodových dveřích domu a i proto se tato zkouška nazývá Blower-door test. Ventilátor postupně v domě vytváří podtlak a přetlak a umožňuje tak sledovat netěsnosti v obvodovém plášti daného domu. Výsledkem testu je hodnota n50.N, která nám udává objem vzduchu, který unikl z domu při tlaku 50 Pa. Dle normy ČSN 750540-2 nesmí být hodnota větší než 4,5 h-1.


U nízkoenergetických domů se velmi často využívá řízeného větrání se zpětným získáváním tepla, tedy tzv. rekuperace vzduchu, která je v posledních letech velmi oblíbená. Solární ohřev, kotlů s vysokou účinností s doplňkovými zdroji. Ne každý nízkoenergetický dům však musí mít rekuperaci vzduchu. Každý dům by se měl řešit individuálně. Velmi totiž zaleží na typu a tvaru domu, ale také na podnebí a oblasti, ve kterém se bude dům stavět.. Je třeba mít na paměti i to, že velké prosklené stěny, které vypadají u domů velmi krásně, nejsou příliš vhodné do nízkoenergetických staveb, i sebelepší izolační trojsklo bude mít koeficient prostupu tepla U větší něž má obvodová stěna domu. Pokud přemýšlíte nad stavbou nízkoenergetického domu, rozhodně doporučujeme kontaktovat projekční kancelář www.prozi.cz .

PROZI projekt
Počernická 168
100 99 Praha 10

info@prozi.cz

infolinka: +420 777 163 465
tel:    +420 267 207 267


Přidejtre svoji firmu