pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Dřevostavby ekonomicky

Perex

Dřevostavby jsou trendem asi poslední desítky let a někteří lidé jsou k nim stále skeptičtí. Fakty však mluví jasně – jsou levné, rychlé a spolehlivé.

 

Dokonce mnoho opravdu pěkných nebo designově zvláštních domů je ze dřeva. Zvenku to nikdo nepozná.


Názor, že dřevostavby jsou vždy levnější, je však lehce mylný. Není tomu tak vždy, záleží na použitých technologiích. A pokud není dřevo řádně konzervováno, může být dům napadený škůdci, takže ve výsledku se nižší cena vůbec nevyplatí. V jakých případech si tedy můžete být jisti kvalitou domu ze dřeva?

 

Certifikované technologie pro ekonomické stavby

Jak jsme již zmínili výše, hodně záleží na tom, jaké technologie dřevostavby jsou použité. Pokud volíte mezi několika společnostmi, které vám postaví dřevostavbu na klíč, zjistěte si, co používají za materiál. Chtějte certifikované dřevo nejvyšší jakosti, které má garantovanou kvalitu. Třeba firma Certifikované zděné domy a dřevostavby na klíč, s.r.o. u nás jako jediná staví domy s patentovanou kvalitou z Kanady. Kanadské technologie kladou důraz právě na ekonomiku stavby.


Není to pouze o dřevě. Pokud toužíte po domě, jehož provoz bude stejně ekonomický jako stavba, neobejdete se bez izolačních úsporných skel s vyspělým šestikomorovým profilem a nízkoenergetického podlahového topení. Certifikováno je opět ze Švýcarska, používají ho však na čtyřech kontinentech v 50 zemích světa.

 

Do souboru švýcarské kvality, kterou výše zmiňovaná společnost v rámci dřevostaveb poskytuje, patří také střešní systém, schodišťový systém, dveře a zárubně a další výbava nízkoenergetického domova. Nejen že vás těší takový dům stavět – je to velmi rychlé a levnější, ale zároveň se v něm dobře žije. Je ekologický, úsporný a moderně vypadá.

 

S dřevodomky se vůbec dají dělat kouzla. Například u Stockholmu si mladí manželé nedávno nechali postavit černou dřevostavbu, která stojí na betonových pilířích. Do takových extrémů jít určitě nemusíte, ale dům ze dřeva zvažte. S použitím kvalitních technologií má oproti zděným domům jenom výhody.


Přidejtre svoji firmu