pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Mobilheim nabízí levné bydlení

Perex

V posledních letech se často setkáváme s pojmem „mobilheim“ neboli mobilní dům. Jde o netradiční způsob bydlení, ať už dočasné, nebo trvalé.

 

Lidé jej často využívají, když staví dům a chtějí mít stavbu pod kontrolou, nebo v případě finanční tísně, kdy nemáte dostatek peněz na koupi nemovitosti. Jde o rychlé a moderní řešení bydlení, ke kterému nepotřebujete žádné stavební povolení.

 

Základní informace

Mobilheim neboli mobilní dům představuje mobilní způsob bydlení. Jde o takzvané stavební jednotky na kolečkách, které dosahují délky přibližně 12 metrů, šířka je od 3 do 3,8 metrů. Celková hmotnost mobilních domů činí podle velikosti od 1,5 do 3,5 tuny.

 

Mobilheimy nabízí pohodlnou náhradu nejen bydlení, ale také rekreačních chat, někteří lidé je využívají jako malé provozovny či kanceláře.

Mobilní domy jsou opatřeny odolným ocelovým podvozkem s malými kolečky, která jsou podobné jako u karavanu, nechybí výsuvné rektifikační podpěry. Mobilheim není pevně spojen se zemí a lze s ním velmi snadno manipulovat.

 

 

Mobilní dům versus karavan

Možná vás napadne, že mobilheim je velmi podobný karavanu. Avšak rozdíly jsou patrné. Zejména pak ve velikosti, protože mobilní dům je mnohem větší. Více připomíná klasický domeček nebo chatu. Mobilheim je kompletně vybaven nejen nábytkem, ale také rozvody vody a instalací. Existují dvě varianty mobilních domů, ty levnější jsou obvykle pouze sezónní, tedy například na léto, dražší variantu lze využít po celý rok jako komfortní náhradu bydlení. Jestliže netrváte na tom mít tento dům nový, pak si vyberte použitý mobilheim, cena bude příznivější. Topí se obvykle plynovými topidly nebo elektrickými přímotopy, u dražší verze je pak instalováno centrální vytápění. Ačkoliv jde o náhradní bydlení, pořád jsou vedeny jako vozidlo. Životnost mobilních domů se pohybuje kolem 40 let. Jakmile jej nebudete potřebovat, většinou není složité mobilní dům prodat. Mobilní domy – výhody a nevýhody Pojďme si stručně popsat základní výhody a nevýhody bydlení „na kolečkách“.

 

Výhody:

- Nízké náklady

- Bez potřeby stavebního povolení

- Rychlé a snadné zařízení

- Jednoduché přemístění

 

Nevýhody:

- Nemá pevné základy

- Nutnost vlastního pozemku

- Poměrně stísněný prostor


Přidejtre svoji firmu