pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Otázka zabezpečení? Poradíme Vám

Perex

Řešíte zabezpečení svého majetku? Poradíme, podle čeho se řídit při výběru bezpečnostní agentury.

 

Vybrat si tu správnou bezpečnostní agenturu může být pro spoustu lidí docela velký oříšek – na výběr je už dnes velké množství společností, jež se touto činností zabývají a rozdíly mezi nimi jsou poměrně značné. Některé agentury tak poskytují naprosto profesionální a špičkové služby na nejvyšší úrovni, u jiných není kvalita jejich práce příliš uspokojující. V tomto článku pro Vás máme několik tipů a rad, podle kterých je dobré se řídit, když si vybíráte firmu, jež se postará o bezpečnost Vás a Vašeho majetku.

 

 

1) Ujasněte si, co vše od agentury očekáváte

Nejdříve ze všeho si ujasněte, o jaké konkrétní služby máte zájem a naopak co je pro Vás zbytečné. Nemá smysl platit za něco, co nevyužijete, stejně tak by bylo chybou zvolit firmu, která Vám neposkytne takové služby, jež skutečně potřebujete.

2) Při výběru použijte internet a zjistěte si co nejvíce informací

Vždy použijte internet a najděte si na něm maximum informací o různých bezpečnostních agenturách. Každá má trochu jiné podmínky a nemá smysl brát hned tu první, na kterou narazíte – vždy si raději projděte co nejvíce webů.

3) Podívejte se na reference bývalých a současných klientů daných agentur

Velmi užitečným pomocníkem jsou recenze a reference od klientů, kteří v minulosti od dané agentury jejích služeb využili. Pokud má daná společnost většinu negativních komentářů, mělo by Vás to varovat, naopak pokud je bezpečnostní agentura chválena od všech klientů, je to dobré znamení, že svoji práci dělá dobře. Stejně tak je dobrým signálem, když agentura spolupracuje s velkými a významnými společnostmi, protože ty v tomto směru většinou nijak nešetří.

4) Důležitým ukazatelem je i kvalita a obsáhlost webových stránek

Kvalita, obsáhlost, grafické zpracování a dostatek informací na internetových stránkách mohou naznačit, zda se jedná o skutečné profesionály, nebo jen amatérskou firmu. Velká a prověřená bezpečnostní agentura má obvykle kvalitní a moderní webové stránky, na nichž nechybějí žádné důležité informace a kontakty.

5) Porovnejte si také ceny u vybraných agentur – někdy se mohou dost výrazně lišit

Důležitým kritériem je pro mnoho firem pochopitelně i cena. Rozdíly v cenách se u jednotlivých agentur dost liší a správným výběrem můžete uspořit nemalé peníze. Nemusí vždy platit, že dražší znamená lepší.

6) Podívejte se i na další doplňkové služby

Kromě samotné fyzické a elektronické ostrahy osob a majetku poskytují některé bezpečnostní agentury i celou řadu dalších služeb, které by pro Vás mohly být zajímavé. Vše si tak v klidu pročtěte a při volbě zohledněte i tyto další služby (např. facility management, kurzy a školení a další).

7) Nebojte se zeptat na vše, co Vás zajímá

Rozhodně se nestyďte pracovníků firmy na cokoliv zeptat – je to mnohem lepší, než abyste si objednali službu, se kterou pak nebudete spokojení. Kvalitní bezpečnostní agentura se obvykle snaží svým klientům maximálně vyhovět a vyjít jim vstříc v jejich požadavcích.

8) Zjistěte si, zda můžete využít náhradní plnění – může Vám to ušetřit peníze

Některé bezpečnostní agentury mají pro své klienty ještě jednu zajímavou výhodu, jež jim ušetří další peníze. Jedná se o odpočet náhradního plnění, díky kterému mohou firmy, jež nesplňují podmínku o zaměstnávání zdravotně postižených osob, splnit tuto povinnost alternativní cestou. U společností, jež se zabývají ostrahou, je náhradní plnění poměrně častou výhodou.

9) Podívejte se na to, jak dlouho daná agentura působí v ČR a jaká je její historie

Určitým signálem může být také to, jak dlouho již bezpečnostní agentura funguje, co vše už má za sebou atd. Obecně je určitě lepší a jistější dát přednost např. firmě s dvacetiletou historií a řadou spokojených klientů od významných firem, než si vybrat nejlevnější společnost, u níž si nemůžete být jistí kvalitou jejích služeb.

10) Zkontrolujte si, zda má vybraná společnost certifikáty kvality

Co může o kvalitě bezpečnostní agentury hodně vypovídat, jsou různé certifikace, garance kvality a další hodnocení. U kvalitní bezpečnostní agentury se jedná o různé certifikáty ISO, OHSAS, případně jiná hodnocení. Dobrým znamením je i členství v různých bezpečnostních asociacích (např. ASBS ČR – Asociace bezpečnostních agentur nebo AGA – Asociace bezpečnostních služeb).

Sledujte také pojištění společnosti, či zda má vlastní vývojové středisko.


Přidejtre svoji firmu