pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Letošní trendy v ložním povlečení

Perex

Také ložní povlečení podléhá módním trendům, které vyniknou, pokud je sladíme s interiérem ložnice. V dnešní době je na trhu široká škála barev, vzorů, motivů, ale také i materiálů.

 

Každá žena při výběru ložního prádla neřeší pouze vzhled povlečení, ale také funkčnost, praktičnost a dlouhodobé použití. Pokud už investujeme do luxusní ložního povlečení, měl by se člověk cítit jako v peřince a při spánku si odpočinout. To vše nám může poskytnout kvalitní bavlněné povlečení z ručně česané bavlněné suroviny nejvyšší kvality dostupné na trhu.

 

 

Bavlněné povlečení je trendy klasikou

Absolutním vítězem mezi materiály ložního povlečení letošního roku je bavlna. Bavlna může mít mnoho úprav např. jersey, kdy se jedná o oboulícní úplet se snadnou údržbou, která nevyžaduje žehlení. Materiál je jemný, měkký a zároveň splývavý, takže se člověk do něj rád zahalí. Nabízí spoustu užitných vlastností jako je hladkost, prodyšnost a dlouhá životnost. Je příjemný na dotyk a zároveň vyniká překrásným vzhledem.

Kromě tradičního krepu nebo flanelu si můžete vybrat damaškové povlečení v kombinaci s brokátem nebo delikátním hedvábím. Hitem pro mladé je satén, který oplývá termoregulačními vlastnostmi. V létě chladí a v zimě hřeje, jeho další vlastností je také odvod vlhkosti.

 

 

 

Módní vzory na ložním povlečení

Každý má ložnici jinak zařízenou a tak v nabídce můžeme najít mnoho barev. Někdo dává přednost jednobarevnému povlečení a jiný zase vzorům a motivům. Letos se hodně v nabídce objevují motivy měst, zvířat, přírody, různé ornamenty, námořnický styl nebo květinové desény. U dětských povlečení jsou hitem motivy pohádek. Se všemi motivy a potisky souvisí i stálobarevnost, kdy v dnešní době výrobci dbají už i na kvalitu, životnost a snadnou údržbu.

Uložte se do květinových vzorů

Retro mánie nezachvátila pouze módu, ale i bytové doplňky a především ložní prádlo! Malé drobné kvítky, ale i veliké květinové vzory vám při vhodně zvolené barvě udělají ohromnou službu. A když si navíc postel povléknete prostěradlem nenápadné barvy a na noční stolek postavíte vázu řezaných květin, nebude se vám z ložnice chtít vytáhnout paty.

 

 

Barvy letošního roku

Nejen povlečení se vzorem, ale i jednobarevné povlečení je letos velmi trendy. Barvy se řídí módou v oblasti bytového designu. A proto absolutním hitem letošního roku jsou všechny odstíny šedé, bílé, starorůžové, nebo fialkové. Krok vedle neuděláte ani při výběru teplého odstínu hnědé.

Ať už máte ložnici vybavenou supermoderně, nebo dáte spíše na osvědčenou klasiku, vždy dbejte na to, abyste se v ní cítili co možná nejpříjemněji. Ložnice je místo začátku i konce dne, někdy dokonce i počátku nového života. Proto i trendy a móda v ložním povlečení jsou velmi shovívavé a nesnaží se vám nikterak diktovat. A tak si vybírejte své povlečení spíše dotekem a srdcem, než čistým rozumem.

 


Přidejtre svoji firmu