pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Rekuperace do jedné místnosti

Perex

Čerstvý vzduch je v interiéru nezbytný. Většina domácností řeší jeho přísun větráním, což není zejména v zimních měsících vůbec ekonomické. Otevřeným oknem se totiž dovnitř dostane spousta čerstvého vzduchu, nicméně ven unikne ještě větší množství tepla.

 

U novostaveb mnozí majitelé proto instalují do celého prostoru rodinného domu centrální rekuperaci. Ta je sice funkční, ale její pořízení je velmi nákladné a veškeré přívody zaberou místo. I proto je ideální decentralizovaný ventilační systém, na jehož výhody se zaměříme.

 

Bez zbytečných rozvodů…

Velkou výhodou rekuperace do místnosti je především absence jakýchkoli rozměrných rozvodů, které se u standardního typu ventilačního systému do celého interiéru musejí umístit nejčastěji do podhledů. Řídící jednotka má kompaktní rozměry a mnohdy se montuje přímo do zdi. Budete-li chtít tento systém moderní výměny vzduchu pouze v jedné jediné místnosti, není to žádný problém.

 

Maximální úspora energie

Moderní rekuperace do bytu dokáže oproti standardní výměně vzduchu za pomocí centrálního systému uspořit až 1/5 energie. Neodvětrávají se totiž všechny místnosti zároveň, ale pouze jedna. Tím pádem nejsou patrné nijak vysoké tlakové ztráty, které u centralizovaného systému vznikají díky velmi dlouhým rozvodům hadic. Ovládání řídící jednotky je navíc mnohem jednodušší a potřebné parametry budete mít navoleny ihned. Pokud časem zjistíte, že potřebujete kapacitu interiéru navýšit, můžete pohodlně dokoupit potřebné komponenty.

 

Prověřená kvalita

Při nákupu decentralizované rekuperace vsaďte určitě na prověřeného dodavatele. Výbornou volbou je společnost Turbovex mající s tímto typem vzduchotechniky více než 40 let zkušeností. Vybrat si z její nabídky lze zajímavá řešení ventilace do domácnosti, komerčních prostor anebo do zdravotních či školských zařízení. V portfoliu této firmy jsou i jednotky určené do velké průmyslové výroby.


Přidejtre svoji firmu