pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Test rostoucí židle Actikid Smile

Perex

Znáte rostoucí nábytek pro děti? Já ano, sami máme doma rostoucí židli Jitro, se kterou jsme velmi spokojeni.

 

Když přišla nabídka testovat židli Actikid Smile, která je určena školákům od první třídy, rád jsem po této nabídce sáhl, protože obdobnou rostoucí židli budeme sami doma za pár let potřebovat. Tato nabídka vzešla od eshopu Rostoucí Nábytek.com, který se rozhodl jít z kůží na trh a nabídl nám zapůjčení židle k otestování. Sám jsem zvědav, jak se židle osvědčí.

 

V testu se zaměřím především na nastavení, kvalitu a nakonec design židle.

 

Nastavení rostoucí židle

Na první pohled je rostoucí židle Actikid Smile velmi podobná kancelářským židlím pro dospělé. V čem je tedy rozdíl? V první řadě je rozdíl v možnosti nastavení hloubky sedáku, což většina kancelářských židlí neumožňuje a dále je rozdíl samozřejmě v rozměrech. Z židle velikosti pro dospělé, lze Actikid Smile zmenšit na velikost pro prvňáka nebo předškoláka. Ovládá se tedy výška sezení, hloubka sezení a výškové nastavení opěráku.

 

 

Ovládání výšky sedáku je naprosto standardní pomocí plynového pístu a páčky po pravé straně. Výška sedáku je od 36 do 49 cm, což je velice pěkný rozsah. Hloubka sedáku je od 28 do 41 cm a nastavuje se pomocí jednoduchého mechanismu. Zde jsem narazil na jeden problém. Pokud je židle nastavena na nejmenší hloubku sezení, tak je těsně u pístu a hůře se utahuje. Rozsah opěráku nastavení výšky opěráku je 10 cm a vždy se nastaví na správné podepření bederní páteře.

 

Musím zmínit, že při správném nastavení je sezení na židli velmi pohodlné, výplň příjemně tuhá a židle působí bytelně i pro dospělého člověka.

 

Provedení židle a design židle

Zde nemám k židli Mayer žádnou výtku. Potah židle je velmi příjemný na dotek, ušití je excelentní. Pevné části, ať už jde o kryt pístu, nosný kříž nebo kolečka jsou velmi bytelné a nenajdete na nich jediný kaz.

 

Jak se nám líbí design

Židle má opěrák obdélníkového tvaru a celkový tvar není nijak výstřední. Tento přístup poskytuje židli nadčasový design a je tím pádem vhodná pro prvňáky, ale ani středoškolák se za ni nebude stydět. Vzhledem k určení židle jde o velmi důležitou vlastnost. Elegantní tvary jsou podtrženy kombinací látky a síťoviny. Velmi pěkný je nosný kříž, který je kovový.

 

Závěrem bych židli zhodnotil jako povedenou. Jde o vzorek, který nezažil nijak intenzivní používání. Design, povedení i ovládání židle je až na drobnosti bezchybné a vše působí kvalitně a trvanlivě. Za sebe bych nákup židle doporučil i přes mírně vyšší cenu. Výrobce židli věří a nabízí záruku 5 let, i já bych jí po otestování věřil.


Přidejtre svoji firmu