pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Hybridní fotovoltaické systémy

Perex

Velká část současné populace se snaží vymanit ze závislosti na okolí. Snad nejčastějším krokem v této cestě je koupě či stavba vlastního domu.

 

Po té, co vyberete ideální lokalitu a rozplánujete umístění vytoužených pokojů, tak vyčkáte potřebnou dobu, než firma, kterou jste pečlivě vybrali, dokončí stavební práce… Po tomto období se konečně nastěhujete a začnete vybalovat krabice. Uložíte rodinná fotoalba a rozmístíte dekorace. V tuto chvíli si obvykle oddychnete s pocitem, že už je hotovo. Jenže závislost stále přetrvává, jen není viditelná na první pohled. Závislostí, které se stavbou nezbavíte je elektřina.

 

Hybrid je skvělým řešením

Hybridní fotovoltaické systémy jsou vhodným řešením pro ty z vás, kdo se chtějí vymanit z nutnosti odebírání energií z distribuční sítě. Jedná se o systém, který je do distribuční sítě zapojen a bez problémů s ní spolupracuje. Zároveň však dochází k výrobě elektřiny pomocí fotovoltaických článků. Tyto články tvoří energii v době, kdy svítí slunce. V hybridním fotovoltaickém systému je však uložena baterie, která je u činnosti fotovoltaických článků dobíjena. Elektřina, která je tímto mechanizmem vyrobena, ale není okamžitě vyčerpána, tedy neproudí do elektrické sítě, ale je uchovávána v nainstalované baterii k pozdějšímu využití… Máte tedy jistotu, že budete moci svítit nejen v noci, kdy slunce nesvítí, ale například i kdykoliv při výpadku elektrického proudu v distribuční síti.

 

Spokojenost utváří správná instalace

Pro hladké fungování je důležité, aby ostrovní fotovoltaické systémy byly odborně a správně nainstalovány. Je nutné tedy neponechat náhodě firmu, která bude provádět realizaci. Mezi společnosti, které s tímto zdrojem elektrické energie mají bohaté zkušenosti, patří firma Elkov.

 

Mimo odborné instalace se společnost postará i o zaškolení v užívání systému a poradí s veškerým využitím a výhodami, mezi které rozhodně patří nepotřebnost vyřízení licence na výrobu elektřiny, ani souhlas distributora. Využijete tedy až 90% vyrobené energie a výrazně snížíte finance, které vás elektřina stála.

 

Kam nainstalovat systém

Díky skladnému prostorovému řešení jsou vhodné fotovoltaické ostrovní systémy pro chaty, rodinné domy i jiné vámi využívané stavby. I v době relaxace na zasloužené dovolené, kterou trávíte na svém domečku u lesa, můžete šetřit své peníze a být méně závislí na distributorovi elektřiny. Pro svoji šetrnost vůči životnímu prostředí jsou tyto fotovoltaické systémy využívány v kterémkoliv umístění budovy. Nemusí se tedy jednat pouze o městskou zástavbu.

 

Nejen rodiny s malými dětmi ocení okamžité přejití na záložní zdroj elektrické energie v okamžiku, kdy „vypnou proud“. S klidným svědomím můžete zapomenout umístění baterky a náhradních baterií, případně svíček a sirek. Pamatujte pouze na věci, které jsou opravdu důležité.

 


Přidejtre svoji firmu