pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Trendem jsou závlahové systémy

Perex

Možná se nechcete vzdát klasické konve s vodou, nicméně, zkuste přemýšlet nad výhodami automatických závlahových systémů. Představují totiž výraznou úsporu času a zajišťují pravidelné a přesné zalévání trávníku či záhonů.

 

V následujících řádcích vám představíme závlahové systémy, které uspokojí požadavky i náročných zahradníků.

 

Automatický závlahový systém je složený z několika základních prvků, přičemž každý prvek má svůj specifický účel. Jedná se o podzemní trubní rozvody, postřikovače, řídící jednotku, čidla srážek a další nezbytné prvky. Trubky a výsuvné postřikovače se instalují do země. Ačkoliv montáž zvládnete sami, doporučujeme oslovit odbornou firmu, neboť výsledná kvalita a provedení je potom na profesionální úrovni. I malá chyba při instalaci může způsobit nemalé problémy.

 

Výhody závlahového systému

Závlahové systémy se vyznačují mnoha výhodami, které vás přesvědčí o tom, že byste měli konečně konev s vodou odložit do kůlny. Ušetří vám nejen spoustu času, ale sníží spotřebu vody a umožní denní i noční zalévání. Závlahové systémy nachází uplatnění také v okamžiku, kdy odjíždíte na dovolenou. Nemusíte se obávat, že během doby, co nebudete přítomní, vám všechny zahradní rostliny povadnou či uschnou.To samé platí pro váš trávník.

 

Automatické zavlažování nachází uplatnění u nově realizovaných i starších zahrad. V nových zahradách je instalace snadnější, neboť se provádí ještě před samotnou výsadbou zeleně. Kdežto u starších zahrad musí být instalace citlivá, aby nedošlo k nenávratnému poškození trávníku.

 

Zdroj vody může být různý, přičemž na výběr je klasický vodovod, studna či dešťová voda. Se zdrojem vody je spojená filtrace, která zabraňuje pronikání nečistot do trubek.

 

Individuální návrhy závlahového systému

Každá zahrada je specifická svými rozměry a umístěním jednotlivých zón. Velice důležitý je individuální a odborný projekt, který zajistí správnou a efektivní funkčnost systému. Na základě projektu se zavede závlahový systém. Doporučujeme práci svěřit do rukou specializované firmy, která má ve své kompetenci komplexní služby týkající se závlahových systémů. Jednou z nich je společnost ZAHRADY BULA.


Přidejtre svoji firmu