pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Vybíráme granule pro psa

Perex

Máte doma psa? Jako jeho pán mu musíte zajistit podmínky pro plnohodnotný život. Vše začíná výběrem krmiva. Spokojený pes je ten, který dostává vyváženou stravu.

 

Krmivo musí odpovídat momentálním potřebám zvířete. Jak vybrat správně? Máme pro vás stručný návod, podle kterého to hravě zvládnete.

 

Maso jako základ!

Pes je šelma a tomu musí složení krmiva odpovídat. V přírodě se šelmy živí hlavně masem. Největší složkou v granulích proto musí být maso! Nikoliv masokostní moučka, která nemá s masem nic společného. Kvalitní granule obsahují více než 50 % masa. Psa je možné krmit pouze kvalitními granulemi, ale pokud mu chcete jídelníček zpestřit, přidejte mu občas do jídla maso jako takové. Může to být maso syrové i vařené. V případě vaření nepoužívejte sůl ani jiné koření.

 

Věk hraje roli

Výběr granulí by měl být podřízen věku psa. Vybíráte-li granule pro štěně, musíte zohlednit plemeno. Jiné složení mají granule pro štěňata malých, středních a velkých plemen. Je žádoucí, aby krmivo pro štěňata obsahovalo proteiny, tuky, vitamíny, sacharidy a minerální látky ve vyváženém poměru, aby byl podpořen zdravý vývoj psa. Jiné složení musí mít granule pro dospělé psy. V jejich případě je třeba zohlednit nejen plemeno, ale i aktivitu psa. Jiné granule jsou vhodné pro psy aktivní, jiné pro psy, kteří jsou převážně v bytě. Velký pozor si dejte v případě, pokud vybíráte granule pro seniory. V jejich případě je důležité, aby krmivo obsahovalo větší množství vlákniny a žádoucí je i kloubní výživa. Naopak by v nich neměly být energetické složky. Mohlo by to vést k obezitě psa.

 

Jakou značku?

Mezi top výrobce granulí se řadí: Taste of the Wild, BARKING HEADS, Brit Care či Marp. Granule těchto i jiných značek výhodně koupíte na Mujmazlik.cz. Sežnete zde i krmivo pro kočku, drobné hlodavce, ptáky a jiná zvířata. Nechybí ani kvalitní doplňky.  


Přidejtre svoji firmu