pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Koupě nového domu - odhad

Perex

Snem mnoha z nás je pořízení si vlastního bydlení. Velká část z nás sní o velkém či menším domě, se zahradou či bez pozemku, ale prostě a jednoduše řečeno o tom vlastním a soukromém hradě.

 

Pokud jste se dostali do životní fáze, kdy si koupi můžete dovolit a vybíráte nový dům, tak nastražte uši! Je potřeba vybírat, jak podle fasády a lokality, tak ale i – a to především – podle reálné ceny a energetické náročnosti, aby se ze skvělé koupě nevyklubala noční můra, která ruinuje vaši peněženku.

 

Co všechno nechat prověřit

Ideální je samozřejmě vše. Stále více odborníků se shodne na tom, že rozhodující pro koupi jsou znalecké posudky, které vyhotoví zkušený znalec s praxí na odhady nemovitostí. Dostanete tedy veškeré informace o faktickém stavu kupované nemovitosti v podrobné závěrečné zprávě, kterou budete mít k dispozici a na jejímž základě si ověříte, zda je požadovaná cena oprávněná či zbytečně přehnaná.

 

Pořekadlo „kdo se moc ptá, moc se dozví“ je v tomto ohledu nedocenitelné a rozhodně jej použijte jako návod pro koupi domu.

 

Kolik protopím?

Toto je velmi častá otázka, kterou si pokládá stále více lidí žijících jak v domech, tak i v bytech. Právě na energiích je možné ušetřit velké finanční částky. Vyhotovený průkaz energetické náročnosti vám pomůže s odhadem, kolik vás v budoucnosti budou stát mrazivé a chladné zimy, které mají stále více stupňů pod bodem mrazu. Díky těmto průkazům nebudete nemile překvapeni nad vyúčtováním a nebudete vyhazovat vaše těžce vydělané peníze z okna.

 

Při koupi domu je vhodné provést i revizi plynových rozvodů, pro váš přehled a jistotu, že je vše tak jak má být a že vás plyn opravdu ohrožovat nebude. Neváhejte se obrátit na odborníky, kteří se v oboru revizí a odhadů pohybují delší dobu a nic je nezaskočí. Tato investice je krokem k budoucímu uspoření peněz za vaše bydlení.

 


Přidejtre svoji firmu