pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Efektivní ohřívání a vytápění

Perex

Tepelná čerpadla lákají lidi nejčastěji levným provozem a tím, že jsou ekologická. Chcete se ujistit, zda jsou dobrou volbou také pro vás? Pojďme si vyjasnit, na kolik vás vlastně čerpadlo přijde a jestli se vám vyplatí.

 

Tepelná čerpadla pracují na systému přečerpávání tepla z jednoho místa na druhé. Nejčastěji čerpají teplo z okolního vzduchu a ohřívají s ním vodu nebo opět vzduch. Samozřejmě musí být zapojená do zásuvky, protože čerpadlo potřebuje ke svému provozu energii, ale převod tepla ze vzduchu spotřebuje méně elektrické energie než převod elektřiny na teplo. Neskutečnou výhodou je, že v létě může být cyklus obrácen a jednotka pak působí jako klimatizace.

 

Kolik takové čerpadlo stojí

Záleží na tom, jaké si vyberete, jak velký máte dům a také jak starý. Do starého domu bez izolace je totiž třeba jiné čerpadlo než do nízkoenergetické budovy. Nejlépe vám s tím poradí odborníci, je dobré se obrátit na konkrétní firmu, která vám je schopna pomoci také se ziskem dotací (Nová zelená úsporám a Kotlíkové dotace).

 

Známým českým dodavatelem tepelných čerpadel Panasonic Aquarea, Midea a Daikin Altherma je firma Klima Rapid. V nabídce mají tepelná čerpadla vzduch-voda a vzduch-vzduch. Přímo na jejich webu se nachází formulář pro orientační výpočet vhodného čerpadla, kde si zadáte právě plochu vašeho domu, izolační koeficient a pár dalších údajů, a zjistíte, jaké čerpadlo by bylo vhodné pro vás (respektive jaký topný výkon) a kolik stojí.

 

Další výhody tepelných čerpadel

Počáteční investice na pořízení může být trochu vyšší, ale zaměstnanci Klima Rapid vám poradí, na která čerpadla se vztahují dotace, abyste co nejvíce ušetřili. Samotný provoz je pak levnější než vytápění zemním plynem nebo dřevem. Je to bezpečnější než systémy založené na spalování a ekologičtější (nevypouštíte do okolí oxid uhličitý). Celkově vyžadují tepelná čerpadla méně údržby a vydrží velmi dlouho (až 50 let).

 

O dalších výhodách moderního, ekologického a úsporného vytápění tepelnými čerpadly si můžete přečíst zde.


Přidejtre svoji firmu