pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Dětské houpačky: Vytvořte dětem ráj

Perex

Pro děti není nic lepšího než pobyt na čerstvém vzduchu. Pokud máte domek nebo třeba víkendovou chaloupku se zahradou, jste takřka v ideální situaci. Kdykoliv můžete s dětmi ven, aniž byste museli někam daleko.

 

Samozřejmě žádné dítě nebude bavit běhat jen tak dokola po trávě, a proto jim udělejte radost a vytvořte jim malé hřiště. Jak na to? To už záleží na vás, na stáří dětí, velikosti zahrady i vašich finančních možnostech. Děti milují skluzavky, houpačky, domečky, pískoviště a různé skákací hrady apod. Při výběru dbejte vždy především na to, aby prodejce nabízel certifikované výrobky z kvalitních a prověřených materiálů. Bezpečnost by měla být vždy prioritou.

 

Houpačka je základ

Je to tak. Bez houpačky by to snad ani nešlo. Není dítě, které by nemilovalo houpání, a to co nejvýš. Na výběr máte různé provedení a druhy od houpaček vhodných pro nejmenší děti stejně jako pro ty větší.

 

Jak vybrat tu správnou?

Jak vybrat zahradní houpačku, je důležitá otázka, na kterou byste měli znát odpověď ještě dříve, než se vydáte na nákup. V první řadě musíte při výběru hledět na nosnost houpačky. Vždy je lepší méně než více, protože děti rostou rychle a určitě nechcete za měsíc kupovat novou. Dalším hlediskem je i materiál a konstrukce. Lidé často zavěšují houpačku na různé konstrukce nebo na strom, ideální je, když je pevně zabudovaná v zemi, aby se nemohlo stát, že se při houpání i s dítětem celé zařízení převrátí. Pokud nic takového nemáte, můžete koupit celou sestavu s houpačkou, která je stabilní a bezpečná. Pokud nejste opravdu manuálně zruční, je lepší si konstrukci nevyrábět svépomocí.

 

Dalším hlediskem při výběru je pohodlnost. Děti se musí cítit dobře, když jim bude houpačka nepohodlná či nepříjemná, určitě se na ní nebudou s chutí a často houpat. Dnes se nejčastěji vyrábějí houpačky pro děti z plastu, kovu či dřeva. K dostání jsou také různé provazové houpačky vyrobené ze silných a pevných lan.

 

Kovové houpačky jsou o něco levnější, ale ne vždy se na zahradu hodí. Přeci jen působí poměrně moderním dojmem, a proto často vyčnívá, někdy více než je vám milé. Dřevo již vyjde o něco dráž, ale jedná se o přirozený a přírodní materiál, který do vaší zahrady bez problémů zapadne. Navíc vydrží dlouho a mívá i lepší nosnost. O ekologických výhodách se určitě ani zmiňovat nemusíme.

 

Plastové houpačky jsou taktéž velmi oblíbené, ale stejně jako kov, nemusí působit na zahradě příliš přirozeně. Jejich výhodou je velmi snadná udržitelnost.

 

Bezpečnost především

Určitě je pro vás na prvním místě zejména bezpečnost vašich dětí a s tím souvisí i výběr toho správného prodejce nejen zahradních houpaček, ale i jiných výrobků, které mohou vašim dětem zpříjemnit den. Pokud máte rádi českou výrobu, můžete se podívat na nabídku výrobce českéhřiště.cz, který nabízí nejen houpačky, ale i zahradní domky, domky na hraní, pískoviště, skluzavky či dětské hřiště. Všechny výrobky jsou certifikované a jako bonus vidíme i to, že vám zboží rozvezou po ČR zdarma nebo možnost nechat si vyrobit hřiště na míru.


Přidejtre svoji firmu