pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Jak zazimovat zahradu

Perex

Příprava rostlin na období vegetativního klidu patří mezi klíčové činnosti pěstitele. Čím více péče věnujeme zahradě na podzim, tím lépe bude připravena na jaro.

 

Než se příroda definitivně uloží ke spánku, máme čas řádně zazimovat celou zahradu. A až se tak stane, zimní období nejeden zahrádkář využívá k plánování další sezóny. Přemýšlí a plánuje, co na zahradě změnit, přidat, ubrat nebo obnovit.

 

Před zimou

Největší plochu vaší zahrady nejspíš pokrývá trávník. Přesto právě jemu mnoho lidí věnuje minimum pozornosti. Jak docílit zdravého travního porostu? Na podzim provedeme provzdušnění celé plochy. Vzniklé díry pomohou k rozšíření kořenového systému, jejich prostřednictvím aplikujeme hnojiva se sníženým obsahem dusíku. Otvory se nakonec zasypávají pískem umožňujícím proudění vzduchu, vody a živin. Právě uskutečněná údržba trávníku nepůsobí zrovna vzhledně, na konečný efekt si budeme muset chvíli počkat.

 

Pokud máte na vaší zahradě nainstalován závlahový systém, nezapomeňte kontaktovat profesionály, například firmu Aleš Bula, aby provedli nutné úkony ještě před delšími mrazy.

 

K zazimování zahrady také patří přesunutí rostlin v květináčích do sklepa a vyndaváme ze země také další teplomilné rostliny.

 

Během zimy

Jak plynou zimní měsíce, můžeme provádět zimní řez stromů. Týká se jabloní a hrušní, kromě velkých mrazů lze řez provádět prakticky kdykoliv během února. Naopak jiné ovocné stromy, zvláště peckoviny, rozhodně necháváme klidu.

 

Volné chvíle během delších večerů věnujeme plánování obnovy naší zahrady. Pokud nepatříte mezi zdatné zahrádkáře, obraťte se na firmu provádějící realizace zahrad. Pomůže vám například s umístěním vámi požadovaných prvků do zahrady tak, aby dobře plnily svůj účel. Díky oku profesionála budou jednotlivé části zahrady plně funkční a zároveň esteticky propojené. I při zvažování nákupu dílčích rostlin se vyplatí investovat s rozvahou. Vedle nešlápnete, pokud využijete profesionálních služeb firmy Aleš Bula. I mnoho zkušených zahrádkářů využívá pro určité zahradnické práce služeb odborníků.


Přidejtre svoji firmu