pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Zazimování zahradního nábytku!

Perex

Dřevěný zahradní nábytek je krásný, stylový a má spoustu skvělých vlastností. Dokáže výborně odolávat vnějším vlivům, ale nic se nemá přehánět.

 

Před pořízením sestavy zahradního nábytku je dobré zjistit, jak se o tyto kousky správně starat. Některé stoly, židličky, lavice a křesla je možné nechat venku i v nepřízni počasí, jiné je lepší schovávat. Pokud nehodláte materiál nijak během roku ošetřovat, vyberte si bezúdržbový, nikoliv dřevo, kterému je třeba se jednou za čas věnovat. Zamyslete se také, zda máte prostor, kam jej uložit na zimu. Zazimování zahradního nábytku je důležité, aby vám dlouho vydržel, zbytečně jste si nezkracovali jeho životnost a v nové sezoně byl opět ve skvělé kondici.

 

Jak na dřevěný zahradní nábytek?

Dřevěný zahradní nábytek je krásný, stylový a má spoustu skvělých vlastností. Dokáže výborně odolávat vnějším vlivům, ale nic se nemá přehánět. I přes správné ošetření jej nenechávejte v zimě venku. Měl by být chráněn před mrazem, proto jej uskladněte do garáže, sklepa, na půdu nebo do přístřešku, kde bude zajištěno proudění vzduchu. Nevhodné jsou příliš teplé a suché prostory, stejně jako místo s vysokou vlhkostí nebo mráz.  

 

 

Ošetření dřeva je nutnost

Nábytek nestačí pouze uložit, je třeba se postarat o jeho kondici. Poškozená místa vyhlaďte a zbruste od nerovností a následně ošetřete impregnačním olejem nebo mořidlem. Zbavte nábytek prachu, utáhněte šrouby. Pravidelně ošetřujte váš nábytek olejem, aby nevysychal, rozhodně nestačí jej jednou natřít. Životnost dřeva může být okolo 30 let. Změna barvy je typická, především u zahradního nábytku z teakového dřeva. Pokud je pro vás nežádoucí, stříbro-šedé patině se vyhnete použitím speciálního přípravku na toto dřevo.  

 

Jak je to s dalšími materiály

Zahradní nábytek nemusí být pouze ze dřeva. Na trhu je spoustu odolných materiálů, kterým možná dáte před dřevem přednost, nemáte-li čas ani chuť na údržbu. Populární je dnes umělý ratan, vhodný do exteriéru i interiéru. Neměl by být vystaven teplotám pod 0°C. Na zimu jej proto uskladněte do místnosti, kde nemrzne. Plastový a hliníkový nábytek si poradí s jakoukoliv nepřízní počasí. Pokud se ušpiní, stačí vám voda a hadřík. Samozřejmě je i v tomto případě mnohem lepší jej zazimovat a najít mu místo pod střechou, pokud máte tu možnost.  


Přidejtre svoji firmu