pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Krbové příslušenství - lehčí údržba

Perex

Mít ve svém domě krb je přáním mnoha lidí. Hřejivé teplo z krbových kamen, zvuk praskajícího dřeva a mihotající se plameny dokáží vykouzlit pohodovou atmosféru, kterou si vychutná celá rodina.

 

Krbová kamna jsou ale i praktickou variantou vytápění, dokáží značně snížit finanční náklady domácnosti. To už záleží na výběru konkrétních kamen a jejich výkonu, některá mohou být hlavním zdrojem tepla pro celý dům, jiná budou jen příležitostným doplňkem. Vždy však budete potřebovat vhodné příslušenství ke krbu, které vám práci se zatápěním, udržováním ohně i následným úklidem značně pomohou.

 

Kouř jen tam, kde má být

Oblibě se v českých domácnostech těší klasická i moderní krbová kamna. Ať už jsou těmi vašimi tedy litinová krbová kamna nebo třeba s keramickými obklady, jejich nedílnou součástí je vývod kouře pryč z místnosti, tedy do komína. Kouřovod je potřeba zvolit tak, aby z něj vedla co nejkratší cesta přímo do komína. Lze volit obyčejné trubky, ale v případě komínu s vysokým tahem je dobré raději pořídit kouřovod s klapkou. Ta umožní snížení komínového tahu a tím dojde k pomalejšímu spalování paliva a větší výhřevnosti kamen.

 

Nezbytné krbové nářadí

K obsluze a údržbě krbových kamen je zapotřebí kvalitní krbové nářadí. Základem je pohrabáč, smetáček a lopatka k vymetání popela. Dobrým pomocníkem jsou také kleště k uchopení horkého kusu dřeva. Krbové nářadí můžete pořídit z kovářsky zpracované nebo nerezové oceli. Nemusíte si přitom vůbec dělat starosti s jeho uložením někam mimo úhel pohledu. Naopak při výběru designového stojanu bude tím pravým doplňkem na čestném místě u kamen.

 

Dřevo v krbovém koši vždy po ruce

Dalším nezbytným příslušenstvím ke krbu je koš na palivo. Krbový koš umožňuje donést a skladovat palivo bez zbytečného znečištění okolního prostoru a také vizuálního rušení celkového dojmu z krbového zákoutí. Koše na palivo jsou k dostání v mnoha podobách, takže je snadné sladit je s krbem a jeho dalším příslušenstvím.

 

Stylový dřevník

Dřevo do krbu je ale také potřeba někde skladovat. Chcete-li být opravdu styloví, pořiďte si designové dřevníky. U moderního domu budou jedinečným prvkem, který bude výborně plnit funkční i dekorativní úlohu.

 

Sklo pod kamna chrání domov

Pod krbová kamna, která stojí na podlaze z hořlavého materiálu, je podle bezpečnostních předpisů potřeba dát ochranou podložku. Zabrání se tím riziku vznícení podlahy a okolních předmětů od jisker a žhavých uhlíků vypadlých z ohniště. A samozřejmě tím ochráníte i vzhled podlahy, která by jistě i při veškeré snaze utrpěla. Nejlepší je zvolit sklo, které je praktické a velmi pěkné zároveň. Skla pod kamna se prodávají v různých tloušťkách, která se volí podle váhy krbových kamen. Výhodou tohoto materiálu je jeho mechanická odolnost, kdy se nepoškrábe ani nepraskne, i snadná údržba, kdy stačí setřít a skleněná deska vypadá jako nová. A samozřejmě je důležitá i vizuální stránka. Sklo jako průhledný materiál zachová čistý design a nebude opticky ubírat z prostoru místnosti.

 

Všechno potřebné příslušenství ke krbovým kamnům koupíte na webu www.hede-kamna.cz. Můžete si tu být jisti tou nejvyšší kvalitou i vstřícným přístupem. Tak neváhejte a zatopte si ve svém krbu.


Přidejtre svoji firmu