pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Markýzy vytváří příjemný stín terasy

Perex

Máte u svého domu či bytu terasu, balkón nebo lodžii, kde chcete trávit svůj volný čas příjemnou relaxací nebo zábavou s rodinou a přáteli? Pak jistě přemýšlíte nad vhodným zastíněním.

 

V parném létě se bez něj prakticky nedá obejít, horké sluneční paprsky totiž nejsou moc příjemnými společníky. Výborné řešení představují markýzy, které stoprocentně splní svůj účel a navíc vkusně dotvoří vzhled domu a zahrady.

 

Výhody vhodného stínění

Markýza vytvoří na terase příjemný stín, a umožní tak trávit tu daleko více času. Tím se zvětší obytný prostor samotného domu. Pomáhá také udržet lepší klima uvnitř interiéru, zachytí až 80% slunečního svitu a působí i jako UV ochrana. Zároveň trvale neomezuje výhled, lze ji jednoduše zasunout, když není zrovna potřeba. Montáž markýzy není nijak složitá a ovládání je pak úplně snadné, obzvlášť pořídíte-li si typy vybavené motorickým pohonem a dálkovým ovladačem. Kromě toho mohou být vybaveny i dalším příslušenstvím, jmenujme například čidlo otřesu, které včas zajistí zasunutí markýzy při silném větru.

 

Investice do kvality

Obvykle jsou markýzy k dostání ve dvou typech. Prvním je kloubová markýza, kde je látka navinutá na hřídeli a její vysouvání zajišťují předepnutá ramena. Ty zajišťují vysouvání látky i u kazetových markýz. Rozdíl je však v tom, že tady je látka při navinutí skryta v designové kazetě, která ji chrání před ušpiněním a vlivy okolního prostředí. Právě kazetové markýzy si získávají čím dál větší oblibu. Kromě toho jsou k mání i boční markýzy, které zajistí soukromí před pohledy okolí a zároveň zachytí nízko položené slunce. Nejdůležitějším kritériem výběru by u všech typů měla být především špičková kvalita. Třeba taková, jakou nabízí produkty společnosti SERVIS CLIMAX, největšího českého a předního evropského výrobce stínící techniky, mezi jehož sortimentem najdete všechny možné rolety, markýzy, pergoly nebo žaluzie.

 

Vzhledem k tomu, že jde o výrazný architektonický prvek exteriéru, je třeba markýzu dobře sladit s fasádou domu. To ale není žádný problém, v nabídce jsou látky všech možných designů. Záleží jen na vašem vkusu, jak bude váš dům doplněný o praktickou a krásnou markýzu vypadat.


Přidejtre svoji firmu