pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Vyřešte vlhké zdi rychle a natrvalo

Perex

Starší stavby se často potýkají se zvýšenou vlhkostí zdí, na kterých se pak kvůli chybějící, nebo nedostatečné izolaci drolí zdivo a tvoří plísně a nevzhledné mapy opadané omítky.

Vlhkost způsobuje četné zdravotní problémy, ale také postupnou destrukci poškozeného zdiva, zvyšuje tepelné ztráty a tím i náklady na topení. To je jen několik důvodů, proč sanaci zdiva zbytečně neodkládat.

 

A kde začít?

Sanace zdiva je nezbytná vždy, když zjistíme vzlínání vody ve stavebních konstrukcích. Bez ní není možné provádět ani další stavební úpravy, jako je zateplení budovy či obnovení fasády. Jde však o technologicky náročný a komplexní proces, který je vždy vhodnější svěřit odborné a zkušené firmě, která nás problémů s vlhkostí zbaví jednou provždy.

 

Firma si nejdříve udělá vlastní vlhkostní průzkum zdiva, kdy zhodnotí příčiny zvýšené vlhkosti, aktuální stav a složení zdiva, celkovou konstrukci budovy a vhodné přístupy k zasaženému zdivu. Teprve poté zvolí nejvhodnější sanační technologii. V této fázi obdrží zákazník se sanačním návrhem i cenovou kalkulaci celého projektu a firma může přistoupit k jeho realizaci.

 

Výběr sanační technologie je klíčový

Existuje řada technologických postupů sanace, vhodnost jejich použití je podmíněna především druhem zdiva či stávajícími izolacemi ve stavební konstrukci. Budovy s tzv. průběžnou spárou ve zdivu umožňují izolaci podřezáním pomocí řetězové pily či zarážením nerezových plechů, což je rychlý a 100% účinný způsob izolace. Stejnou účinnost má i svislá izolace či podřezání diamantovým lanem, které je navíc vhodné pro jakýkoli typ vlhkého zdiva a materiálu, obdobně jako chemická injektáž, kdy je zdivo pod tlakem napouštěno chemickými sloučeninami, zabraňujícímu dalšímu vzlínání vlhkosti. Rychlým a finančně výhodným řešením bez stavebních úprav je aktivní elektroosmóza, často využívaná i v památkově chráněných objektech.

 

Profesionální firma zajistí vše „na klíč“

Komplexní služby v oboru sanace zdiva nabízí svým zákazníkům firma František Hróz, mající za sebou dlouholeté praktické zkušenosti a celou řadu realizovaných projektů v České republice i na Slovensku. Kontaktujte její technology s nezávaznou poptávkou – s jejich pomocí bitvu s vlhkým zdivem snadno vyhrajete.


Přidejtre svoji firmu