pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Víte, jak správně uložit víno?

Perex

Také si rádi připijete dobrým vínem? Nemusíte mít zrovna ve sklepě soukromou vinotéku, nikdy však není na škodu mít v zásobě pár lahví pro nečekané návštěvy nebo pro pokojné večery ve dvou.

Víno s sebou nese i rozvinutou kulturu jeho podávání, ke které patří určitá noblesa a styl. A stejně jako si Châteauneuf-du-Pape ani Rulandské šedé nenalijeme do pivního půllitru, zaslouží si vinné lahve i adekvátní uložení.


Vytříbený vzhled a funkčnost v jednom

Hlavním účelem stojanů na víno je uložení lahví v nejvhodnější poloze, tedy naležato, kdy je korková zátka ve stálém styku s vínem. Do lahve se tak nemůže dostat vzduch a způsobit zhnědnutí a znehodnocení vína.


Výrobci moderních stojanů na vína navíc počítají s tím, že je jejich majitelé „neuklidí“ do tmavého sklepa, ale naopak je vystaví třeba v obýváku, kde budou všem na očích. Dnešní stojany tak kromě správného uložení vína nabízejí i promyšlený design a mohou být výrazným estetickým doplňkem interiéru.


Na jednu, nebo raději dvacet lahví?

Vše záleží na vašich požadavcích a způsobu využití. Stojany na jedno víno své uplatnění najdou hlavně v restauracích, barech či vinotékách, ale pokud chcete víno vystavit doma třeba uprostřed bohatě prostřené štědrovečerní tabule, éterické tvary kovových stojanů vám ostudu rozhodně neudělají. Pro většinu domácností, ale i restaurací se vyplatí stojany s větší kapacitou. Vybírat můžete z nerezových materiálů, elegantní imitace kůže i kovových stojanů v podobě klece, podle stylu a zařízení svého domova můžete zvolit dekorativní kovový stojan s ozdobným kováním, nebo dát přednost střízlivým geometrickým tvarům. Své kouzlo a především široké využití má i klasický dřevěný stojan s integrovaným podnosem, který spolehlivě pojme i rozsáhlejší sbírku vín.


Kde nejlépe nakoupit?

Za kvalitní a pěkný stojan na víno nemusíte vydat vysoké sumy. Navštivte stránky eshopu Potřeby pro vína a vyberte si z nabídky stojanů v ceně již od dvou set korun. Dopřejte svému vínu správné uložení a sobě nový dekorativní doplněk, který vám budou návštěvy závidět!


Přidejtre svoji firmu