pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Třívrstvé dřevěné podlahy se vyplatí

Perex

Dřevěné podlahy jsou klasikou, která nikdy nezklame a do které je chytré zainvestovat. K moderním typům patří vícevrstvé dřevěné podlahy.

Dokonalou podlahovou krytinu vytvoříte z třívrstvých dubových prken. Hodí se do novostavby i zrenovovaného domu, na chalupu a třeba i do bytu.

 

Z jakých vrstev se třívrstvá dřevěná podlaha skládá?

  • Vrchní nášlapná vrstva

  • Prostřední nosná deska

  • Spodní protitažná vrstva

 

Říkáte si, proč se vůbec vytvářejí vrstvené podlahy? Jsou mnohem stabilnější a mají lepší vlastnosti, než ty masivní. Třívrstvá podlaha je méně náchylná ke změnám jako je rozšiřování, srážení a sesychání jednotlivých prken. V každé místnosti totiž kolísá vlhkost a teplota a dřevěná podlaha na tyto změny reaguje. Vrstvená podlaha je ale na změny náchylná mnohem méně, proto je i tak oblíbená.

 

Rozhodujete se, zda sáhnout po levnějším laminátu nebo dražší podlaze z dubových prken? Je to sice do začátku větší investice, ale pokud si všechno dobře propočítáte, vyplatí se. Životnost podlahy ze dřeva je mnohem delší než u laminátu, navíc se dá renovovat. Jakmile už nebude vypadat tak, jak by se vám líbilo, je po určité době dobré prkna přebrousit a dopřát jim novou povrchovou úpravu. Taková podlaha bude rázem vypadat zase jako nová. Navíc určité nedokonalosti způsobené běžným provozem dřevěné podlaze sluší, ale u laminátu mohou být problém. Navíc u dřeva jde lokální poškození poměrně dobře odstranit a zamaskovat, u laminátu nikoliv.

 

Pořídit si třívrstvou dřevěnou podlahu je prozíravý krok, který vám do budoucna ušetří mnoho starostí. Navíc vypadá krásně, hřejivě a má styl. Atmosféru podlahy z dubových prken nic nenahradí. A pokud uvažujete o podlahovém topení, jsou vrstvené dřevěné podlahy výbornou a nejstabilnější volbou. Tím ale výhody dřeva nekončí. Pokud chcete podlahu, která bude přesně pasovat do vašeho příbytku, nechte si ji zhotovit na míru. Spokojenost bude zaručena.

 


Přidejtre svoji firmu