pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma

Perex

Náklady na provoz domu můžete snížit ve více směrech a jedním z nich je ekonomické vytápění domova. Pokud přemýšlíte, jak váš dům nejlépe vytápět a spotřeba energií se zdá až příliš vysoká, mohlo by pomoci tepelné čerpadlo. Je řešením jak pro novostavby, tak i pro starší domy.

 

Velmi často se instaluje do nízkoenergetických domů. Dokáže ušetřit až dvě třetiny nákladů, pokud si vybereme to správné právě pro naši situaci. Tepelná čerpadla pracují na obráceném principu než lednička. Odebírají totiž z okolí tepelnou energii, aby ji přenesly do topného systému a pro ohřev teplé vody. Okolím může být vzduch, země nebo voda. Vypadají dnes jako větší lednice a mají i podobnou hlučnost.

Výborným výrobcem tepelných čerpadel je firma Daikin, nabízející řešení pro malé i velké budovy, soukromé i komerční. Čerpadla Daikin Altherma poslouží k ohřevu vody, vytápění a v teple naopak k ochlazení interiéru. Jsou ekonomická, snadno se ovládají a splní náročné požadavky. Existuje možnost vnitřní nebo venkovní instalace. Vejdou se pohodlně i do menších domů nebo bytů. Určitě nás potěší i jejich výjimečný design.

Nejdůležitějším faktorem při výběru toho správného čerpadla je topný faktor. Jeho hodnota totiž vypovídá o tom, kolik tepla čerpadlo vyprodukuje vzhledem ke spotřebované energii. Efektivní čerpadla mají faktor 3 a výše. Firma Daikin nabízí nízkoteplotní tepelné čerpadlo, ale také čerpadlo vysokoteplotní nebo geotermální.

Kritériem výběru může být i hlučnost, aby chod tepelného čerpadla neztěžoval činnost nám nebo našim sousedům. Při výběru vhodného zařízení Daikin jeho chod nemusíme ani vnímat. Instalace je nejvhodnější mimo topnou sezonu, abychom nemuseli stávající topný systém vypínat. Dnes jde většinu tepelných čerpadel ovládat pomocí chytrého telefonu nebo počítače.

Tepelná čerpadla Daikin Altherma vynikají nízkými náklady na vytápění a ohřev teplé vody. Voda se může ohřívat nebo pouze předehřívat. Investice do začátku se vyplatí a vrátí v rozmezí několika let.


Přidejtre svoji firmu