pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Úsporné, moderní LED osvětlení

Perex

Bez svítidel nejde zařídit žádný interiér. Jaké osvětlení vybrat?

 

Do popředí zájmu se dnes dostávají úsporné a ekologické technologie, zejména moderní LED osvětlení. Pracuje na principu diod vyzařujících světlo, které mají nízké energetické nároky a velmi dlouhou životnost. Pokud si pořídíte LED žárovky, nebudou trpět nevýhodami klasických nebo úsporných žárovek. Klidně je můžete zapínat a vypínat podle libosti, mají okamžitě maximální výkon, není třeba je často měnit a jsou prostorově nenáročné.

 

LED zářivky, žárovky, bodovky a panely jsou o 90% úspornější než žárovky klasické, a mají také mnohonásobně delší životnost. Cena sice není nejnižší, ale za skvělé vlastnosti je potřeba si trochu připlatit. Navíc se po čase investice vyplatí. Dostupnost LED svítidel pro běžné lidi se ale neustále zlepšuje. Hodí se nejen do domu, ale i na zahradu, má mnoho zajímavých podob. Kde takové moderní osvětlení koupit? Zkuste e-shop ledline.cz s obrovským výběrem.

 

Jaké typy led osvětlení se nejčastěji využívají? Univerzální využití v domácnostech i komerčních prostorech mají LED pásky. Jejich instalace je jednoduchá, stačí je nalepit pomocí samolepící plochy. Praktické je instalovat je spolu s ALU profily, které jim dodají na zajímavosti. Jaké mají využití? Pokud jsou to voděodolné LED pásky, hodí se i do koupelen, kuchyní nebo exteriérů. Osvětlí pracovní plochu na kuchyňské lince, nábytek, interiérové dekorace nebo výlohy.

 

LED svítidla jsou hodně využívána jako orientační osvětlení na schodiště nebo chodby. Světlo sice není příliš intenzivní, ale pro orientační pohyb postačí, a je velmi úsporné. Doplnit jej můžeme časovým spínačem nebo automatickým rozsvěcováním při pohybu. Krásně vypadají v interiérech atraktivní LED podhledové panely, které se zapouštějí do deskového materiálu nebo sádrokartonu. Oblíbené jsou čtvercové a kruhové panely, zejména ty s vysokou svítivostí.


Přidejtre svoji firmu