pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Kupujeme kamna do finské sauny

Perex

Pokud zařizujeme finskou saunu, potřebujeme tepelný zdroj, a to kamna. Ta vyhřívají vnitřní prostor na 60 až 120°C, výjimečně i více. Na výběr máme z kamen na dřevo, nebo elektrických.

 

Do finské sauny se přímo nabízí pořídit i finská kamna. A taková jsou kamna značky HARVIA. Kombinují originální know-how a mnohaleté zkušenosti, tak, jak to umí jenom Finové. Vyberte si kamna pro malou, střední i velkou saunu podle vašich potřeb. Při nákupu klasických i elektrických kamen do sauny bereme v potaz kubaturu prostoru a umístění sauny. Pokud se jedná o samostatnou stavbu sauny, budou potřeba více výkonná kamna, jelikož není tak dobře zaizolovaná jako sauna umístěná v domě.

Kamna na dřevo do sauny jsou klasikou, která nám umožní během saunování poslouchat zvuk praskajícího dřeva a vytvoří příjemnou atmosféru. Potřebujeme okolo nich ale více prostoru a také je nutné vybudovat komín. Samozřejmostí je mít k dispozici dřevo na topení. Během topení dřevem vzniká menší nebo větší nepořádek, který je třeba uklízet. Pokud vás ale tyto menší nevýhody neodradí, mohou být saunová kamna na dřevo skvělou volbou. Sauna vytápěná dřevem vytváří zcela autentický pocit, který nelze ničím nahradit.

Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovují kamna do sauny na dřevo, nevadí. HARVIA má pro vás i elektrická saunová kamna. Perfektně slouží a nevyžadují složitou údržbu. Stačí je zapnout, a je to. Ovládání el. kamen je umístěno přímo na kamnech nebo je možné pořídit si externí regulaci, kterou umístíme mimo prostory sauny. Jsou na vysoké technické úrovni, ekonomická a se skvělým designem. Vyberte si ideální elektrické topidlo pro velikost vašeho saunovacího prostoru.

Příjemným zpestřením saunování jsou saunová aromata. Díky esenciálním olejům nejen krásně voní, ale také působí na naši psychiku a vytvoří tu správnou atmosféru. Používají se v kombinaci s odpařovači, které obsahují kamínky, na kterých se aroma odpařuje. Jejich funkcí je nejen provonění, ale i zvlhčení vzduchu. Pokud chcete stylové a unikátní řešení topidla do sauny, nainstalujte kamna přímo do lavice, a to pomocí speciálního nerezového límce.


Přidejtre svoji firmu