pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Výhody topení dřevěnými peletami

Perex

Spalování fosilních paliv poškozuje naše životní prostředí – uvolňuje se při něm CO2. Na druhou stranu palivové dřevo se dá považovat za uhlíkově neutrální, protože strom během svého života absorbuje více uhlíku, než vydá, když je spalováno. Dřevo a dřevěné pelety jsou tedy v podstatě formou uložené solární energie.

 

Dřevěné pelety jsou moderní formou vytápění dřevem, mají větší potenciál pro snížení emisí CO2 než jakékoliv jiný zdroj obnovitelné energie, který máme v současnou dobu k dispozici. Navíc šetří vaše peníze.

 

Co jsou to dřevěné pelety?

Jedná se o slisované zbytky při zpracování dřeva (piliny, hobliny).

 

Jak se vyrábí?

Zbytky dřeva se semelou na jemné piliny a hodí se do peletizačního stroje, kde jsou zahřáty asi na 100°C a obrovským tlakem stlačeny a vytlačeny kruhovou formou. Během tohoto procesu se přirozeně obsažená látka v biomase roztaví a napomáhá k udržení tvaru pelet. Proto nemusí být používány žádné další přísady, jedná se opravdu o čisté dřevo.

Zajímavost: Pelety se vyrábí z různých materiálů biomasy. Nejčastěji je to dřevo, o kterém ve článku pojednáváme, ale kromě něj se vyrábí například ze slámy.


Proč topit peletami?

Efektivní. Jsou účinným zdrojem tepla, protože obsahují velmi málo vody. Prakticky veškerý materiál se spaluje a je přeměňován na teplo.

Finančně výhodné. V porovnání s elektřinou nebo dřevem se vám vyplatí. Lze je zakoupit na kila, balené bývají ve velkých pytlích.

Praktické. Pytle s peletami se snadno skladují. Některé firmy je dodávají přímo na paletách, jsou chráněny folií proti poškození.

Ekologicky šetrné. Při hoření pelet nevzniká kouř a do ovzduší uniká jen minimum škodlivin.

Pohodlné. Když topíte peletami, nemusíte štípat a nosit dříví. Donesete si ke kamnům jeden pytel a tím to končí.

Tip: Pelety v Česku nabízí například společnost Optimtop.cz. Jako jedna z mála nabízí doručení zdarma po celé ČR už od jedné palety pelet.


Přidejtre svoji firmu