pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Kupujete dům? Tohle musíte vědět!

Perex

Většina rodin touží po vlastním domečku, kde bude moci prožívat své společné chvíle bez hlučných sousedů či nedostatku místa. Tyto plány se většinou daří realizovat po prodeji bytu a získání tak financí na menší nemovitost nebo po upsání se ke splácení miliónové částky bance.

 

Pokud i vy máte koupi domu před sebou, měli byste zjistit všechny rizikové body.

Které to jsou?

 

Se správnou realitkou do vysněného domova


Trh je plný realitních společností, část jich působí jen jako zprostředkovatelé, tudíž jistina, jenž je třeba po obchodu složit zůstává na jejich účtu. V době čekání může majitel domu od prodeje odstoupit a vám se peníze vrátí, jenže tím ztratíte čas a na vašich penězích zatím vydělává někdo jiný.

Pročítejte fóra, hledejte spolehlivou realitku dle doporučení.

 

Nákup od majitele domu


Nechcete-li řešit nakup přes realitku, můžete si vhodnou nemovitost najít svépomocí. V takovém případě je třeba věnovat pozornost tomu, zda prodej nabízí skutečný majitel domu. Na katastru nemovitostí zjistíte potřebné informace. V případě smlouvy pamatujte na podmínky koupě i specifikaci případného splátkového kalendáře. Právoplatným majitelem jste až v době, kdy je vaše je zapsáno na katastru nemovitostí.  Plaťte vždy převodem z účtu, hotovost se hůře dokazuje a vymáhá.

Máte na splnění svého snu?


Z celého srdce toužíte po novém vlastním bydlení? I když je vybraný domeček přesně vaší představou, nekupujte ho, pokud na něj mají padnout veškeré úspory nebo je v takovém stavu, že si rekonstrukci a práci stavební firmy Praha nemůžete dovolit. Nepodlehněte ‘’na oko’’ lákavým nabídkám, propočítejte všechny investice a poté až jednejte.

Správný dům, který to je?


Někdy se člověk nadchne pro dům, jenž je krásný, ale po nastěhování přijde zjištění, že rozmístění pokojů je nevyhovující, nebo že dům byl postaven horkou jehlou. Vše funguje jen na půl, nic není pořádně, nekvalitní materiály působí jen problémy. Proto se vyplatí vzít před koupí odborníka na konzultaci. Stavební firma Bobox může v tomto případě pomoc. Zkušený stavař upozorní na nedostatky a nutnosti oprav.

 


Přidejtre svoji firmu