pro dokonalé bydlení...

Dodavatelé Katalog dodavatelů

Stavba svépomocí nebo na klíč?

Perex

Rozhodli jste se, že se přestěhujete z malého bytu do svého rodinného domu? Stojíte teď před otázkou, zda si rodinný dům postavíte sami nebo zda si raději vyberete nějakou zkušenou stavební firmu a necháte si postavit rodinný dům na klíč? Pokusíme se vám usnadnit vaše rozhodování.

 

Stavba domu svépomocí

Stavba domu svépomocí je poměrně náročná záležitost. Musíte si uvědomit, že kromě stavby samotné vás čeká také celá řada administrativních úkonů - od výběru a koupě stavebního pozemku, vyřízení projektové dokumentace, zajištění stavebního povolení a běhání po mnoha dalších úřadech. Ke stavbě rodinného domu si musíte zajistit také financování bydlení, proto vás čeká mimo jiné i vyřizování hypotéčního úvěru. Kde však zajistit nejvýhodnější hypotéční podmínky? Jak se toto všechno dělá? Kam s kterým dokumentem jít? A jaká činnost následuje? Nevíte si rady? Nedivíme se vám!


Pro člověka, který nemá zkušenosti se stavbou ani s vyřizováním této administrativy, může být vyřizování stavebních dokumentů velký oříšek. Stejně tak je zapotřebí myslet na to, že chození po úřadech vám zabere velké množství vašeho času, který byste mohli využít zcela  jiným způsobem. No, a když už budete mít konečně tuto první část stavby domu za sebou, čeká vás shánění kvalitních dělníků pro jednotlivé stavební etapy, organizování jejich práce, nákup stavebního materiálu, kontrola odvedené práce atd. Stavba domu svépomocí je zajisté velice časově náročná. Každý den po práci, každou volnou chvilku, každý víkend budete muset trávit na stavbě a budovat tak své nové rodinné bydlení. Někomu to za ty uspořené tisíce zajisté stojí, jiní raději volí větší pohodlí a to stavbu domu na klíč. Ušetří tak dlouhé měsíce, někdy i roky svého života,  a stráví je účelněji, třeba se svou rodinou.

 

Stavba domu na klíč

Druhou variantou, jak se dostat k vlastnímu rodinnému domu, je nechat postavit si ho kvalitní stavební firmou na klíč. Co to znamená? Znamená to především to, že pokud si zvolíte správnou stavební firmu, tedy takovou firmu, která nejen kvalitně staví, ale také která poskytuje klientům i doplňkové služby, nemusíte se v podstatě o stavbu svého domu vůbec starat. Stačí, když podepíšete smlouvu a pak už jen čekáte, až vám firma předá klíče od vašeho nového domu. Kvalitní stavební firma vám zajistí veškeré papírování – od nákupu pozemku, projektu rodinného domu, stavebního povolení, financování stavby až po stavbu a kolaudaci rodinného domu. Je to sice dražší, než když si budete stavět sami, ale krom toho, že se ze zvědavosti jezdíte na stavbu dívat, nemusíte dělat vůbec nic.

 


Zvažte tedy, co je pro vás důležitější, zda ušetřené peníze nebo volný čas, který můžete trávit se svojí rodinou.


Přidejtre svoji firmu